Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy włączyli się w akcję zbiórki artykułów higienicznych dla opolskiej "Szansy".

Dziś na lekcji języka polskiego w klasie 5b pracowaliśmy metodą dramy.

Termin oddania prac do 31.01.2020 r.

Zestaw zadań nr 4 do pobrania word 256x198

W ramach niedawno podpisanej umowy o współpracy między Gminą Łubniany a Politechniką Opolską 12.12.2019r. klasa VIII SP w Luboszycach oraz kl.VIII SP z Łubnian uczestniczyły w wyjeździe szkoleniowym na wyższą uczelnię.
W programie:
• warsztaty kaligrafii, zajęcia przygotowane przez Tomasza Ciecierskiego;
• wykłady w Auli (bud. 9, s. 25), przy ul. Prószkowskiej 76 w Opolu.
-dr inż. Anna Zatwarnicka - Napisz sobie gierkę. Strzelanka w mniej niż godzinę.
-dr inż. Sławomir Pluta - Czym jest współczesny Internet z punktu widzenia zasobów teleinformatyki i kto odpowiada za organizację i działanie Internetu?
- dr inż. Gerard Bursy - Sterowniki programowalne w współczesnym świecie.
Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów a zwłaszcza wykład dotyczący tematu zrobienia prostej gry komputerowej.

 

Dnia 13 grudnia 2019r. w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu odbył się XII Wojewódzki Konkurs Ekonomiczny „Z przedsiębiorczością na ty”.
Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności jej wykorzystania w życiu codziennym. Tematyka konkursu dotyczyła wiedzy z elementarnych pojęć ekonomicznych tj.: pieniądza, banków, giełdy, przedsiębiorstwa.
Konkurs składał się z zadań teoretycznych i praktycznych i trwał ok. 4 godzin.
Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Oliwia Wocław, Adam Sorowka i Marcel Świerc z kl. VIII pod opieką mgr Teresy Hajzer. Uczniowie otrzymali dyplom za udział w konkursie.

W dniu 11 grudnia odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego organizowanego przez bibliotekę szkolną pt. „Moja ulubiona książka”.

Klasy 1-3 również podtrzymały wielopokoleniową tradycję andrzejkową. Najpierw dzieci dowiedziały się o polskich zwyczajach adwentowych i andrzejkowych.

Helenka i Zosia Wróbel otrzymały zaszczytną nagrodę od Marszałka Województwa Opolskiego za wybitne osiągnięcia sportowe.

Święty Mikołaj zawitał w naszej szkole :)
Dziękujemy Św.Mikołaju :)