Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele jeżeli potrzebujecie anonimowej pomocy lub wsparcia podaję numery telefonów pod którymi możecie uzyskać bezpłatną poradę. Nasz Zespół d/s pomocy psychologiczno-pedagogicznej również cały czas jest do Waszej dyspozycji.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

116111

Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Wiadomość przez stronę www.116111.pl możesz przesłać całą dobę. Pomoc świadczona przez konsultantów jest całkowicie bezpłatna. 

800100100

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. prawnik: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych.

800121212

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiać ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy. Nikt się nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie. Pod numer interwencyjny mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.

801120002

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”. Jeśli ktoś w rodzinie bije Cię, krzywdzi lub obraża możesz opowiedzieć o swojej sytuacji i dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy.

800120226

Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Pomoc dla Dzieci i Dorosłych. Pod tym numerem telefonu można uzyskać wsparcie w sytuacji przemocy w rodzinie. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury „Niebieskiej Karty", np. jakie inne podmioty poza policją, mogą ją założyć.

Zadzwoń jeśli: czujesz się stale przygnębiony, nie dajesz sobie rady z codziennością, przeżywasz kryzys emocjonalny, znajdujesz się w sytuacji „bez wyjścia”, nie radzisz sobie ze stresem, nie chce Ci się żyć, jesteś ofiarą przemocy, zamartwiasz się o swój stan zdrowia, myślisz, że „jest coś z Tobą nie tak”, nie możesz pogodzić się ze stratą bliskiej osoby.

800702222

Zadzwoń jeśli:

  • czujesz się stale przygnębiony,
  • nie dajesz sobie rady z codziennością,
  • przeżywasz kryzys emocjonalny,
  • znajdujesz się w sytuacji „bez wyjścia”,
  • nie radzisz sobie ze stresem, nie chce Ci się żyć,
  • jesteś ofiarą przemocy,
  • zamartwiasz się o swój stan zdrowia,
  • myślisz, że „jest coś z Tobą nie tak”, n
  • ie możesz pogodzić się ze stratą bliskiej osoby.

 

801899880

www.uzaleznieniabehawioralne 
Infolinia czynna codziennie od 17.00-22.00 z wyjątkiem świąt państwowych. Opłata za 1 impuls połączenia.

801199990

801-199-990 - Ogólnopolski Telefon Zaufania „Narkotyki – Narkomania” Zadzwoń jeśli masz problemy z narkotykami, używasz ich, jesteś uzależniony lub martwisz się o kogoś z Twojego otoczenia. Możesz tam uzyskać fachową poradę, a także informację o tym, jak pomóc sobie lub bliskiej osobie. Telefon jest czynny codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00. Dzowniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia.

800676676

Infolinia Rzecznika Praw Obywatelskich Można tu uzyskać podstawowe informacje o prawach człowieka i kompetencjach RPO oraz dowiedzieć się wszystkiego o prawie antydyskryminacyjnym. Telefon jest czynny w poniedziałki w godz. 10.00 - 18.00 oraz od wtorku do piątku w godz. 8.00 - 16.00 (połączenie bezpłatne

 116000

Całodobowy, bezpłatny telefon w sprawie zaginionego dziecka. Skierowany do rodziców i opiekunów, którym zaginęło dziecko, do zaginionych dzieci oraz do wszystkich osób, które mogą pomóc w ich odnalezieniu.
www.zaginieni.pl

116123

Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym. Jeśli jesteś osobą dorosłą i przeżywasz trudności osobiste, nie potrafisz poradzić sobie ze swoim zmartwieniem. Możesz dzwonić od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 22.00

800108108

800 108 108 Bezpłatna Linia Wsparcia dla osób po stracie bliskich
http://www.naglesami.org.pl/

800111123

800 111 123 Tumbolinia Pomoc telefoniczna dla dzieci i nastolatków przezywających śmierć kogoś bliskiego a także dla ich rodziców i opiekunów. www.tumbopomaga.pl

 

Opracowanie: A.Gabryś – pedagog szkolny