Uczennica naszej szkoły, Julia Świerc z klasy VIII, stanęła w szranki XXIX Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Kroszonki Opolskie”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu – Bierkowicach. Uczestnicy, w liczbie 143, z kategorii dziecięco - młodzieżowej, zjechali się do bierkowickiego skansenu w piątek 6. marca 2020. Jajka zdobiono różnymi technikami – rytowniczą, batikową, oklejaną, a także wytrawiano je kwasem. Przedstawicielka naszej szkoły krasiła swoje jajko, drapiąc roślinny wzór na zabarwionej wcześniej skorupce. To już tradycja w rodzinie Julii, gdyż kraszanki (gwarowo: krołsónki) wykonują też jej starsze siostry (i nawet małe siostrzenice). Z powodu pandemii nie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród, które tradycyjnie ma miejsce na terenie skansenu w Niedzielę Palmową, ale do wyników dotarliśmy i wiemy, że Julia zdobyła WYRÓŻNIENIE. Cieszymy się wraz z Julią i serdecznie gratulujemy.

Opiekun Gabriela Dworakowska