PSP Luboszyce
Wybuchowa historia Bydgoszczy

Wybuchowa historia Bydgoszczy 

 
Jak i gdzie produkowano nitroglicerynę? Skąd wywodzi się nazwa miasta i czym jest Exploseum? Na czym polega śluzowanie i kim jest przechodzący przez rzekę? W której epoce ludzie zabijali wszy ekskluzywnymi młoteczkami i unikali kąpieli? Tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie z klasy ósmej na wycieczce do Bydgoszczy. Brali też udział w warsztatach wyrabiania własnego mydła oraz czekolady, płynęli miejskim tramwajem i jedli przepyszne lody. Całą podróżą (pociągiem!) zawiadowały wychowawczyni Magdalena Nielska oraz Pani Joanna Greniger
 
 
Konkurs wiedzy o Gminie Łubniany

Gimnazjaliści z klasy 3c, pod opieką mgr Magdaleny Nielskiej, zajęli pierwsze miejsce w Konkursie Wiedzy o gminie Łubniany.  Drużyna w składzie: Natalia Frimark, Krzysztof Koźmiński i Klaudiusz Bewko utworzyła na facebooku funpage o nazwie: Wędrówka po gminie Łubniany. Ze względu na fakt, ze w tym samym czasie odbywała się wycieczka, gimnazjalistów podczas konkursu reprezentowali młodsi koledzy z klasy ósmej - Kamila Makiolczyk, Kamil Słaby i Kamil Golenia.  

 

 

 
Nasz laureat konkursu literackiego

laureatPiotr Wierszak z klasy IIIc gimnazjum został laureatem konkursu literackiego zorganizowanego przez Miejską Poradnię Psychologiczo-Pedagogiczną w Opolu. Uczeń napisał ciekawą legendę nawiązującą do powstania naszego miasta wojewódzkiego. Opiekunem Piotra była Pani mgr Magdalena Nielska.

 

 
Komunikat Dyrektora Szkoły

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów, informujemy, że ze względu na wysokie temperatury powietrza w dniach od 13-18.06.2019 zajęcia edukacyjne w Publicznej Szkole Podstawowej w Luboszycach z Oddziałami Gimnazjalnymi zostaną skrócone zgodnie z poniższym planem zajęć:

1.lekcja 8.00-8.30
2.lekcja 8.35-9.05
3.lekcja 9.10-9.40
4.lekcja 9.45-10.15
5.lekcja 10.20-10.50
6.lekcja 10.55-11.25 (długa przerwa obiadowa)
7.lekcja 11.40-12.10
8.12.15-12.45

Odjazdy autobusów na poszczególne dni:

-czwartek, poniedziałek i wtorek: 12.20 (po 7 lekcji, która kończy się o 12.10), drugi kurs 15.20 z
Biadacza

-piątek: 11.35 (po 6 lekcji, która kończy się o 11.25), drugi kurs 14.35 z Biadacza


Dyrektor PSP Luboszyce
Przemysław Ryniak

 
Zmiana godzin dowozu uczniów

 Publiczna Szkoła Podstawowa w Luboszycach informuje, że w dniu 7 czerwca 2019r.(piątek) przyjazd autobusu rano przesunięty będzie o 1,5 godziny

Rano przyjazd o 1,5 godziny później do Luboszyc (nie do Biadacza)

Wyjazd z Kępy – 8.45

Wyjazd z Kobylna – 8.40

Odjazd I kurs o godz. 13.00 z Luboszyc obok szkoły

Odjazd II kurs o 14.35 (z Biadacza)

Z poważaniem

Elżbieta Molenda

 
Dzień Patrona Szkoły

 
Dzień Dziecka!!!

 
Umiem pływać!

Zakończył się kolejny projekt "Umiem pływać", w którym uczestniczyło 26 uczniów naszej szkoły. Projekt realizowany wspólnie z Publiczną Szkołą Podstawową w Jełowej, dowóz finansowany był jak co roku z funduszu gminy Łubniany. Wiele dzieci uczyło się pływać, inni doskonalili wcześniej zdobyte umiejętności, a dwie dziewczyny z klasy V zdobyły karty pływackie: Hania Geisler i Ewelina Partykiewicz. Wszyscy nagrodzeni zostali medalami. Gratulujemy wytrwałości!
Organizator: Danuta Domino - Szpytko

 

 
konkurs Matematyczny-Kangurek

Aż 32 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUREK. Emilia Lacek uzyskała najwyższy wynik i otrzymała w klasyfikacji bardzo dobry wynik, Monika Gąsior, Kamila Maruszczyk, Rozalia Bonk i Jan Wierzgoń otrzymali wyróżnienia. Wymienieni uczniowie otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe. Kto choć raz zmierzył się z zadaniami Kangurka, to wie, że nie należą do łatwych, tym bardziej gratulujemy sukcesów.
Organizator: Danuta Domino - Szpytko

                                                        gratulacje

 
Zebranie dla rodziców dzieci przychodzących do pierwszej klasy w roku szkolnym 2019/2020

W dniu 10 czerwca 2019 r. odbędzie się zebranie rodziców dzieci przychodzących do pierwszej klasy w roku szkolnym 2019/2020
Zebranie odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej w Luboszycach ul. Szkolna 4 w salach na parterze o godz. 17.00

Wychowawcy klasy I a i I b

 


Strona 2 z 8