PSP Luboszyce
Śląskie beranie

W piątek, 10 maja 2019 roku, w Izbicku odbył się XXVI Wojewódzki Konkurs Gawędziarski „Śląskie Beranie”. Nasza uczennica, Magdalena Labisz, mieszkanka Kępy, zdobyła I miejsce w kategorii : Monolog, klasy I – III szkoły podstawowej. Magda wygłosiła monolog zatytułowany „Bysia – moja zywicielka”. Bysia, to imię krowy, która w opowiadaniu Magdy jawi się jako bezcenny skarb – żywi swoją właścicielkę. Ponadto w monologu, wygłoszonym w gwarze, odnajdujemy pochwałę pracowitości a ganiona jest próżność i zachłanność. Opowiadanie napisała Gabriela Dworakowska, która przygotowała Magdę do Konkursu. Nie był to pierwszy występ Magdy w Izbicku. W 2017 roku Magda – wtedy uczennica klasy I, zachwyciła jurorów gawędą, której tematem były perypetie rodzinne; wówczas także zdobyła I miejsce. 

Przy okazji warto wspomnieć, że uczniowie z Kępy, Luboszyc i Biadacza stają w szranki konkursowe od samego początku „Śląskiego Berania” . W historii Konkursu zapisali się gawędziarze przygotowywani przez Danutę Zalewską (zmarłą w 2009 roku), nauczycielkę, najpierw szkoły podstawowej, potem gimnazjum w Biadaczu. Po śmierci Danuty Zalewskiej, Jej uczennice, które zaraziła pasją i bakcylem regionalnym – Adriana Bewko (Kępa) i Magdalena Klotka (Luboszyce) – podtrzymywały dobrą tradycję (przygotowani przez nie uczestnicy zawsze zdobywali najwyższe miejsca, tak jak bywało to za czasów ich Mentorki). Od siedmiu lat – przy czym od dwóch jako Publiczna Szkoła Podstawowa w Luboszycach  z klasami gimnazjalnymi – uczniowie przygotowywani są przez Gabrielę Dworakowską. Prezentacje uczniów to nie tylko monologi, ale i scenki rodzajowe. Przez te wszystkie lata uczniowie prezentowali między innymi następujące scenki : Kiszenie kapusty, Pieczenie chleba, Chowanie Basa, Darcie pierza (w wielu odsłonach), Oczepiny, Z gaikiem idziemy, Kopanie kartofli, Pielgrzymka do św. Rocha, Babcine tęsknoty.

 
Fianł wojewódzki w piłce siatkowej

 

Dnia 10.05.2015 r. w Szkole Podstawowej w Domaszowicach odbył się finał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych. Do finału przystąpiły drużyny 4 drużyny :Domaszowice, Luboszyce, Lubrza i Stare Siołkowice. Rozgrywki odbyły się systemem - każdy z każdym. Po bardzo zaciętej grze i minimalnej różnicy punktów drużyna z Luboszyc zajęła III miejsce. W składzie drużyny wystąpili: Chyłka Dariusz, Pisula Bartek, Archacki Michał, Sowa Marcel, Nalewaja Maksymilian, Koźmiński Krzysztof, Drewniany Nikolas, Kałamucki Mciej , Czok Kamil. Gratulujemy chłopakom i nauczycielowi wychowania fizycznego pani Renacie G. 

 

 
Biegi Sztafetowe z 'Szóstką"

10 maja odbyły się Biegi Sztafetowe z „Szóstką” zorganizowane przez PLO VI w Opolu dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych i trzecich gimnazjalnych. Nasi uczniowie z 8 klasy w Biadaczu wzięli udział w biegach i dzielnie walczyli aż do samej mety uzyskując wynik poza strefą medalową. Wielkie gratulacje za zaangażowanie dla naszych pociech!

 

 

 
Wycieczka do Energylandii i Krakowa klasy VI i VII

26-27 kwietnia 2019r. odbyła się wycieczka klasowa do Energylandii i Krakowa. Pierwszego dnia, po zbiórce o godz. 7,15 wyruszyliśmy do oddalonego 170 km od Luboszyc, największego parku rozrywki w Polsce, który znajduje się w miejscowości Zator. Z przyjemnością korzystaliśmy ze wszystkich możliwych ekstremalnych przejażdżek np. Roller Coaster Mayan, Tsunami Drop czy Apokalipto oraz otwartego od 2018r. coastera Hyperiona. Dopisała nam pogoda i mogliśmy korzystać również z wodnych atrakcji, takich jak: Anaconda czy Jungle Adventure. Była to fantastyczna zabawa i niezapomniane wrażenia. Po godzinie 18,00 ruszyliśmy do Krakowa, gdzie zostaliśmy zakwaterowani. Po krótkim odpoczynku wybraliśmy się na wieczorny spacer po tym przepięknym mieście. Drugiego dnia, po śniadaniu pod opieką pani przewodnik poszliśmy przywitać się ze smokiem wawelskim, a następnie zwiedzać Wawel i Rynek Krakowski. Gdy dotarliśmy na zamek, zachwycaliśmy się pięknem architektury i z powagą wysłuchaliśmy ciekawych historycznych opowieści. Następnie poszliśmy zwiedzać Rynek. Mijaliśmy zabytkowe kościoły i kamienice. Na rynku przywitał nas hejnał z Wieży Mariackiej. Zachwycił nas Rynek z Kościołem Mariackim, Sukiennicami, pomnikiem A. Mickiewicza. Po krótkim posiłku i zakupie symbolicznych pamiątek ruszyliśmy na zwiedzanie Wieliczki. Wędrując trasą górniczą poznawaliśmy dawne zajęcia górników i ich ciężką pracę. Na pamiątkę każdy z nas zabrał ze sobą kawałek wykopanej przez siebie bryłki soli. Około godziny 17,00 ruszyliśmy w drogę powrotną do Luboszyc.
Dziękujemy p. Teresie Hajzer, p. Jolancie Jawid, p. Renacie Gajeckiej i p. M. Nielskiej za opiekę i wyrozumiałość.

Uczniowie klasy VII

 
Komunikat Dyrektora Szkoły

Szanowni Państwo,

 

informuje, że od dnia 29.04.2019r. zajęcia dydaktyczne odbywać się będą zgodnie z planem lekcji.

 

Dyrektor Szkoły

Przemysław Ryniak

 
Komunikat Dyrektora Szkoły

Informuje, ze od dnia 24.04.2019 r. trwa nadal akcja protestacyjna nauczycieli w klasach I-VIII

oraz III gimnazjalnych.

Na terenie szkoły organizowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinch 7.00-16.30 w budynku PSP w Luboszycach.

Wyjazdy uczniów na wycieczki szkolne zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

 

                                                                             Dyrektor

                                              Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach

                                                                          Przemysław Ryniak

 
Wesołych Świąt

Wesołych Świąt PSP Luboszyce 2019

 
Egzamin ósmoklasisty

W 2019r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany od 15 do 17 kwietnia (poniedziałekśroda), zgodnie z poniższym harmonogramem

 

 

 

Dzień

Przedmiot

Godzina rozpoczęcia

Czas trwania

15 kwietnia poniedziałek

Język polski

9.00

120 min

16 kwietnia wtorek

Matematyka

9.00

100 min

17 kwietnia środa

język obcy nowożytny

9.00

90 min

 


Egzamin ósmoklasisty
Przyjazd bez zmian.
Odjazdy (z Biadacza)
Pierwszy kurs:  15 kwietnia 2019r. o godz. 12.00
16 kwietnia 2019r. o godz. 11.30
17 kwietnia 2019r. o godz. 11.15
Drugi kurs bez zmian.

 
harmonogram dojazdow autobusów na egzamin gimnazjalny


Harmonogram dowozu uczniów w czasie egzaminów

Egzamin gimnazjalny
Przyjazd bez zmian.
Odjazdy (z Biadacza)
Pierwszy kurs:  10 i 11 kwietnia 2019r. o godz. 13.15
      12 kwietnia 2019r. o godz. 12.30
Drugi kurs bez zmian.Egzamin ósmoklasisty
Przyjazd bez zmian.
Odjazdy (z Biadacza)
Pierwszy kurs:  15 kwietnia 2019r. o godz. 12.00
16 kwietnia 2019r. o godz. 11.30
17 kwietnia 2019r. o godz. 11.15
Drugi kurs bez zmian.

 
Egzamin gimnazjalny

W 2019 r. egzamin gimnazjalny będzie przeprowadzany od 10 do 12 kwietnia (środa – piątek), zgodnie z poniższym harmonogramem.

 

Dzień

Przedmiot(y)

Godzina rozpoczęcia

Czas trwania

10 kwietnia,środa

historia i wiedza o społeczeństwie

9:00

60 minut

 

przerwa

język polski

11:00

90 minut

11 kwietnia, czwartek

przedmioty przyrodnicze

9:00

60 minut

 

przerwa

matematyka

11:00

90 minut

12 kwietnia,piątek

język obcy nowożytny (poziom podstawowy)

9:00

60 minut

 

przerwa

język obcy nowożytny (poziom rozszerzony)

11:00

60 minut

 


Strona 3 z 7