Osiągnięcia

 Luboszyckie dzieciaki wciąż kochają poezję

     W niedzielę 9.03.2014 odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski "Mówię śpiewająco".

Do łubniańskiego ośrodka kultury przybyło aż 56 recytatorów ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie.

Naszą szkołe reprezentowali: Zuzanna Gwozdz, Daniel Wystrach, Rafaela Brixy, Monika Gonsior, Julia Świerc, Oliwia Wocław, Emilia Ciesieńska, Zuzanna Dec, Krzysztof Majiczek, Wiktoria Wycisło, Aleksandra Patelska, Natalia Lukas, Jenifer Bujalla, Emilia Gonsior, Tomasz Polednia.

      Luboszyccy aktorzy zachwycili jurorów interpretacją wybranych wierszy i zajęli czołowe miejsca:

I miejsce - Zuzanna Dec(kat.I-III)

III miejsce - Julia Świerc(kat.I-III)

II miejsce - Zuzanna Gwozdz i Daniel Wystrach(kat.I-III)

III miejsce - Monika Gonsior(kat.I-III)

I miejsce - Tomasz Polednia(kat.VI)

II miejsce - Jennifer Bujalla (kat.IV-V)

 

 

 

 


 

KOLEJNY RAZ UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY JEST FINALISTĄ KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO !

Uczeń klasy VI Florian Sowa zajął I miejsce  w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym , sposród 9 uczniów szkół naszej gminy zdobył najwięcej bo aż , 94,4 % punktów. Obecnie Florian przygotowuje się do kolejnego etapu konkursu . Wierzymy, że w Opolu popisze się swoimi umiejętnościami polonistycznymi i zyska zaszczytne miano LAUREATA wojewódzkiej olimpiady.Nauczycielem prowadzącym młodego polonisty jest mgr Ewa Sitarz.

Warto dodać, że Florian Sowa zajął III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym.

home 0 05 01


 

 

 WIELKI SUKCES NASZEJ SZKOŁY

Wyniki sprawdzianu zewnętrznego klasy VI w 2013 roku wynoszą:

  • Nasza Szkoła - 31,3
  • Gmina Łubniany - 25,5
  • Województwo opolskie - 23,5
  • Kraj - 24,03

Tak wspaniały wynik jest ukoronowaniem wspólnego wysiłku uczniów, nauczycieli i rodziców.

 

 


Natalia Boja 

 

Finalista Diecezjalnego Konkursu

Wiedzy Religijnej Żak 2013

 


 

Dominik Szewczyk - Laureat Diecezjalnego Konkursu

Wiedzy Religijnej

Żak 2013

 


 

Jakub Szpytko  - Finalista Wojewódzkiego

Konkursu Polonistycznego

 


 


II Międzygminny Festiwal Recytatorski w Łubnianach, 03.03.2013 r. :
I miejsce Karina Sowada, Jakub Szpytko z kl. VI
II miejsce Aleksandra Patelska z kl. II
III miejsce Emilia Gonsior z kl. III

 


 

 

29. Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych Olesno, 15.03.2013 r.
Tomasz Polednia z kl. V, Najlepszy Aktor
III miejsce zespół teatralny "Gałganek"

 

 


 

 

PŁYWANIE W NASZEJ SZKOLE

Już po raz drugi chętni uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w kursie pływania.
Pod okiem instruktorów firmy Shark Swim najpierw oswajali się z wodą, a następnie uczyli się pływać.
Efekty pracy widoczne były już po kilku zajęciach na załączonych zdjęciach, a dwóch uczniów uzyskało nawet kartę pływacką.
W realizacji tego projektu udział miała równiez gmina finansując transport uczniów autokarem na basen.
Opiekunem grupy była p. Danuta Domino - Szpytko.

 


 

 

”Gałganek” z Luboszyc

sięga po kolejne laury!

(fragment wycinka prasowego)

 

Szkolny teatrzyk Gałganek ciągle rozsławia imię swojej szkoły, wsi i gminy. Mali aktorzy z Luboszyc pod kierunkiem nauczycielki Ewy Sitarz opracowali autorską, współczesną wersję "Czerwonego Kapturka". Spektakl został wysoko oceniony podczas Wojewódzkich Spotkań Teatrów Lalkowych w Strzelcach Opolskich - II miejsce. "Gałganek" odniósł wielki sukces na Wojewódzkim Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Oleśnie - II miejsce.

Zespół prezentuje się nie tylko na deskach domów kultury i profesjonalnych teatrów. Dzieciaki z Luboszyc są podziwiane przez mieszkańców gminy, uczniów różnych szkół i przdszkolaków. Ciekawa forma spektaklu, bogata scenografia i autentyczna gra "Gaganów" zauroczyła nawet gimnazjalistów z Biadacza, wśród których jest wielu naszych absolwentów. Zespół wystšpił także w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. A.Smolki podczas OGÓLNOPOLSKIEGO FORUM TEATRÓW DZIECIĘCYCH MINIATURY 2007, gdzie swietnie bawił się w towarzystwie młodych aktorów z całej Polski.