Archiwum

 

INFORMACJA

   Zapraszamy rodziców przyszłej klasy I na spotkanie organizacyjne w dniu 30 VI 2016 r. na godz. 18.00 do tut. placówki.

                                                                               Wych. kl. I

                                                                                  mgr Zofia Wilczek


Rewelacyjne wieści z luboszyckiej szkoły!

Mali aktorzy szkolnego teatru „Gałganek” kolejny raz zostali laureatami konkursu na szczeblu krajowym!

Od 17-19 czerwca gościli w województwie kujawsko-pomorskim, w Brodnicy pod Toruniem.

Oryginalnym pomysłem reżyserskim autorskiego spektaklu i autentyczną zabawą teatralną dzieci oczarowali jurorów „OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU BRODNICKA UCZTA TEATRALNA „BUT”.

Zdobyli zaszczytne II miejsce!

Specjalne wyróżnienie dla NAJLEPSZEGO INSTRUKTORA I ANIMATORA otrzymała reżyser- Ewa Sitarz

Cieszymy się, że wciąż swoją twórczą pracą udaje nam się promować szkołę, gminę i województwo w całej Polsce.

                            Gałganki wraz z instruktorką- Ewą Sitarz


WIELKI TANECZNY SUKCES TANCEREK ZESPOŁU PRIMA DANCE!

Grupa taneczna Prima Dance działająca przy PSP Luboszyce zdobyła I miejscew 16. Wojewódzkim Festiwalu Szkolnych Zespołów Tanecznych FANTAN 2016, jaki odbył się 30 maja w Opolu. Nasze tancerki okazały się najlepsze w konkurencji Widowisko taneczne, pokonując wiele zespołów z województwa opolskiego. Podczas festiwalu zaprezentowały choreografię pod tytułem ,,Sen”, opartą na kilku technikach tanecznych, opracowaną przez instruktorkę Patrycję Hadryś.

Było to niesamowity dzień dla młodych tancerzy, bowiem mogli zaprezentować swoje umiejętności taneczne przed wielką publicznością. Mieli również szansę uczestniczyć w warsztatach tanecznych z Kingą Muchą- jedną z najlepszych tancerek w Polsce, finalistkę 7 edycji programu You can dance, cenioną i doświadczoną instruktorkę stylów: hip-hop, dancehall, ragga, dance fit, zumba, LA style, założycielkę formacji tanecznej Feel The Beat, która odnosi sukcesy w ogólnopolskich zawodach tanecznych. Pani Kinga zasiadała w gronie jury w towarzystwie z panią Alicją Morand- ekspertem w tańcu towarzyskim oraz panem Dariuszem Mrowcem- specjalistą w stylu hip-hop.

To niebywały sukces i ogromne wyróżnienie dla zespołu, które motywuje do dalszej pracy. Wielkie brawa należą się dla naszych uzdolnionych dziewczyn z Prima Dance: dla Hani Geisler, Zofii Wróbel, Wiktorii Makiolczyk, Julii Wąsiak, Eweliny Partykiewicz, Julii Kondziela, Niny Kochanek, Aliny Havryliuk, Emilii Waldyra- uczennic klasy II oraz dla uczennic klasy III- Oliwii Cyris, Amelii Sarkowicz, Rafaeli Brixy, Patrycji Świerc, Dominiki Wowro, Katarzyny Wierzgoń, Julii Matuszczyk, Mai Mikołaszek.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców za ich wsparcie oraz Rady Rodziców PSP Luboszyce, która zadbała o stroje uczestników zespołu. Dziękujemy również firmie Krisrom Travel- panu Krzysztofowi Deinertowi oraz panu Romanowi Brzozie za darmowy dowóz zespołu na przegląd.

   


Uczniowie klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach zajęli  I miejsce w Gminnym Turnieju Wiedzy " Obrazy i Słowa o Gminie Łubniany" organizowanym przez Łubniański Ośrodek Kultury oraz II miejsce w" Gminnym Konkursie Wiedzy o Gminie Łubniany" organizowanym przez Publiczną Szkołe Podstawową w Łubnianach


Uczniowie klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach zajęli I miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Gminie Łubniany organizowanym przez Publiczną Szkołe Podstawową w Łubnianach oraz I miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Gminie Łubniany organizowanym przez Łubniański Ośrodek Kultury.

     


LISTA DZIECI ZGŁOSZONYCH DO KL I.

na rok szkolny 2016/2017

1. Labisz Magdalena    

2. Lacek Antonina        

3. Latawiec Maja          

4. Patrzek Agnieszka    

5. Pawleta Mateusz    

6. Wróbel Helena

7. Świerc Mateusz      


INFORMACJA

        Rada Rodziców informuje iż z uwagi na wyjazd zespołu "Gałganek" na Ogólnopolski Festiwal Brodnicka Uczta Teatralna w dniach 17 - 19.06.2016 r. festyn szkolny zostanie przeniesiony na 17.09.2016r.

Prosimy jednocześnie o dalszą zbiórkę fantów, za co serdecznie dziękujemy.


W dniu 11 kwietnia 2016 roku w Spolecznej Szkole w Węgrach odbył sie I Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny pod honorowym patronatem Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego:

Wyniki Konkursu:

1. SSP w Węgrach

2. PSP Luboszyce

3. PSP Osowiec

4. PSP Bierdzany

5. Ligota Turawska

Skład luboszyckiej drużyny:

Aleksandra Patelska

Jakub Orziński

Aleksander Prochota

Karol Gajęcki

  


Konkurs wiedzy o Gminie Łubniany 

Regulamin II konkursu wiedzy o gminie Łubniany


Rada Rodziców prosi o zbiórkę fantów do 30 kwietnia 2016r. w zwiazku z loterią przewidzianą na festynie rodzinnym,który odbędzie się 18.06.2016 r.

Dziękujemy


 LUBOSZYCKIE DZIECIAKI ŚPIEWAJĄCO KOCHAJĄ POEZJĘ

 28 lutego 2016 r. odbyła się piąta edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego: "Mówię śpiewająco". Ogranizatorem przedsięwzięcia jest dyrektor Krystian Czech oraz pracownicy Łubniańskiego Ośrodka Kultury.

W konkurskie wzięło udział ponad 50 recytatorów. Uczestnicy konkursu startowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV - VI. W tym roku po raz pierwszy została przyznana także nagroda GRAND PRIX, która jest najwyższym wyróżnieniem jury dla wyjątkowego młodego recytatora.

Z naszej szkoły laureatami zostali:

NAGRODA GRAND PRIX- Hanna Geisler, kl. II, opiekun mgr Ewa Sitarz, I miejsce-Zofia Geisler i Jan Wierzgon,klasa I, opiekun mgr Danuta Domino-Szpytko,III miejsce - Rafaela Brixy klasa III, opiekun mgr Ewa Sitarz, II miejsce-Aleksandra Patelska,klasa V,opiekun mgr Ewa Sitarz.

Sukcesy młodych recytatorów są kolejnym potwierdzeniem faktu, iż nasza szkoła to "kuźnia talentów".

Przyjazna atmosfera i wsparcie kochających rodziców świetnie wzmacniają wrażliwość i zdolności dzieci oraz profesjonalizn nauczycieli

Dziękujemy

                                                                 

 


Biblioteka szkolna w PSP w Luboszycach serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych
na imprezę czytelniczą pt. "Sąd nad książką" w ramach projektu "Książki naszych marzeń",
która odbędzie się w dniu 23.03.2016r o godz. 10.30
Imprezę uświetnią wiersze wykonane przez uczniów naszej szkoły, które były prezentowane
na konkursie recytatorskim w Łubniańskim Ośrodku Kultury w Łubnianach.

DZIEŃ OTWARTY

W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W LUBOSZYCACH

ZAPRASZAMY

12 marca 2016 r. na godz. 10.00


18.01.2016 r. odbył się bal karnawałowy klas I-III.

Gry i zabawy prowadzone były przez Grono Pedagogiczne, efektem czego są zadowolone i uśmiechnięte buzie dzieci.

Słodki poczęstunek oraz napoje zakupiono ze środków Rady Rodziców.Dnia 17 XII 2015 r. uczniowie klasy III zaprezentowali społeczności szkolnej nagrodzony występ pt. „Legenda o kogucie na wieży kościelnej w Luboszycach”.

Występ został przyjęty brawami.


Dnia 11.12.2015 r w MDK, w Opolu odbyło się podsumowanie realizacji projektu regionalnego pt. „ Janko Muzykant”.

                Efektem tych działań było stworzenie autorskiego spektaklu „O kogucie na wieży kościelnej w Luboszycach”. Autorski scenariusz przedstawienia powstał w oparciu o znaną legendę luboszycką. Młodzi aktorzy z klasy III zostali wysoko ocenieni przez profesjonalne jury z MDK w Opolu i zajęli I miejsce.

                W imieniu uczniów składam serdeczne podziękowania organizatorom MDK, rodzicom, nauczycielom oraz władzom gminy.

                Mam nadzieję , że ten „regionalny czas” dobrze zaowocuje w procesie edukacji, szczególnie w aspekcie wychowawczym. W rezultacie sprawi, że uczniowie będą dumni, iż mieszkają tu, na Śląsku Opolskim.

                                                                                             

                                                                                                                             Wychowawca kl III

                                                                                                                                Zofia Wilczek


16.12.2015r.

Zaprosiliśmy do szkoły firmę Goluch TMN która kontynuuje wieloletnią tradycję zdobienia i wyrabiania bombek.

Po wysłuchaniu genezy powstania bombki oraz po prezentacji procesu technologicznego tworzenia jej, każde dziecko samodzielnie przyozdobiło swoją bombkę.


7.12.2016r.

Mikołaj w szkole.

Dzieci musiały wykazać się nie lada pomysłowością oraz kondycją fizyczną by zasłużyć sobie na paczuszkę ze słodkim poczęstunkiem.

Cała akcja wraz z prezentami zorganizowana została przez Radę Rodziców.W luboszyckiej szkole odbył się już XVI KONKURS PIEŚNI LEGIONOWEJ.

Przejęci i wzruszeni uczniowie"wyśpiewali"trudną drogę Polaków do wolności.

To było piękne i wzniosłe przeżycie dla dzieci,nauczycieli i rodziców.


Wielki Sukces Szkolnego Teatrzyku "Gałganek"

„Autentyczna zabawa dzieci na scenie, które dzięki swojej spontaniczności są tak otwarte, że aż zadziwiające jurorów i publiczność” – tak po spektaklu mówiła Ewa Sitarz polonistka z PSP w Luboszycach, opiekunka szkolnego Teatrzyku „Gałganek”, który podczas 45. Strzeleckich Spotkań Amatorskich Teatrów Lalek zajął 1. miejsce.


Sobota 12 września na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców luboszyckiej szkoły . Rodzinna zabawa, konkursy i harce stworzyły niesamowity klimat radosnego przebywania społeczności szkolnej.

Drużyna RR(Rada Rodziców) zasłużyła na brawa. Swoim staraniom i zaangażowaniem sprawiła, że bawiąc się razem wspomagaliśmy szkołę, upiększaliśmy „NASZ WSPOLNY DOM”.

Najbardziej aktywni uczniowie zdobywali nagrody, często były to konkurencje rodzinne.

Dużo emocji wzbudziła loteria fantowa, a szczególnie główna nagroda.

Takie imprezy to nie tylko rozrywka, ale czas, który świetnie łączy uczniów, rodziców, i nauczycieli trzech wsi: Kępy, Luboszyc i Biadacza.

DZIĘKUJEMY.

A oto kilka migawek z przebiegu festynu.


INFORMACJA

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego - 1 września 2015 r.

o godz. 9.00

(dot. kl. I - tradycją naszej szkoły są tzw. rogi obfitości przygotowane wcześniej przez rodziców dla swojego dziecka)


Przydział uczniów do klas pierwszych

klasa I a  wych. mgr Danuta Domino-Szpytko

 1. Geisler Zofia
 2. Glasder Alan
 3. Kaplita Paulina
 4. Peszko Oskar
 5. Kozioł Łukasz
 6. Piszczałka Kuba
 7. Podgórzec Emilia
 8. Solovyova Iana
 9. Sowa Piotr
 10. Szczepara Florian
 11. Waleska Dominik
 12. Weidel Jonas
 13. Wierzgoń Jan
 14. Wystrach Dominik

klasa I b    wych. mgr Patrycja Hadryś

 1. Czech Dawid
 2. Dudek Fabian
 3. Dyla Wiktoria
 4. Grzegorzak Julia
 5. Klemens Dominik
 6. Kotula Linda
 7. Lukosz Marta
 8. Maliszewski Tymoteusz
 9. Maruszczyk Kamila
 10. Kochanek Sara
 11. Słowik Kamil
 12. Waldyra Mateusz
 13. Wierzgala Joanna

Wtorek 09.06.2015 był dniem wyjątkowym i nieupomnianym. Uczniowie , nauczyciele, rodzice i goście zaproszeni z radością uczcili aż trzy ważne daty dla luborzyckiej szkoły:

 • 70. lat polskiej szkoły w Luboszycach
 • 20.rocznica nadania szkole imienia ks. Jana Bosko
 • 200.rocznica urodzin patrona szkoły Ks. Jana Bosko

Obchody rozpoczęto Mszą Świętą, celebrowaną przez Ks. proboszcza Mariana Obruśnika i Ks. Łukasza Kniecia – absolwenta luboszyckiej szkoły.

Uroczystą akademię rozpoczęto krótkim przedstawieniem historii szkoły. Szacunek do tradycji regionalnych i miłość do ziemi ojczystej uczniowie wyrazili recytacją pięknej poezji i wspólnym odśpiewaniem pieśni „Skarbie polskich ziem”.

„ Czyńcie wszystkim dobrze, źle nikomu” to słowa patrona szkoły, zgodnie z którymi uczniowie w twórczej zabawie rozwijają swoje talenty i zainteresowania. Dzieci z dumą prezentowały swoje dokonania artystyczne, a uczestnicy uroczystości mogli podziwiać:

 • Recytacje wierszy (A. Bonk, M. Gonsior , Z. Gwozdz, M. Lukosz, K. Majiczek, J.Świerc, A.Wiench, N.Prudel, P.Hanusik)
 • Taniec Rechotki w wykonaniu zespołu Prima Dance
 • Indywidualny popis taneczny Kamili Makiolczyk
 • Aktorski występ szkolnego teatru „Gałganek”
 • Solowe występy Juli Wąsiak(skrzypce) i Rafaeli Brixy (pianino).
 • Pieśni regionalne w wykonaniu zespołu Triolki

Od wielu lat luboszycka szkoła pięknie realizuje ideę wszechstronnego rozwoju dziecka poprzez spontaniczna zabawę i szacunek do wartości i tradycji regionalnych.

 


 Jesteśmy dumni z uczniów klasy VI naszej szkoły!!!

Kolejny raz najlepiej napisali egzamin szóstoklasisty! Uczniowie luboszyckiej szkoły okazali się najlepsi na tle wszystkich szkół w gminie, województwie, a nawet kraju.

A oto wyniki ich pracy z poszczególnych przedmiotów:

Kod ucznia

Suma

Stanin

Język polski

Matematyka

Język obcy

Pkt. do zdobycia

41

 

21

20

język

40

Stanin

SZKOŁA

77.8 %

8

74.4%

82.0%

angielski

81.8%

6

GMINA ŁUBNIANY

67.2 %

 

71.4%

63.0%

angielski

75.6%

 

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

66.1 %

 

71.9%

60.0%

angielski

78.2%

 


 

W związku ze śmiercią pana Dietera Wystub

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Luboszycach zadecydowała o przeniesieniu festynu szkolnego

z dnia 20.06.2015 na dzień 12.09.2015


Dzien Sportu

01.06.2015

Lekkoatletyka – biegi przełajowe chłopców:

 1. Łukasz Ciesieński
 2. Jan Gonsior
 3. Kamil Kornek

Lekkoatletyka – biegi przełajowe dziewcząt:

 1. Jennifer Bujalla
 2. Natalia Lukas
 3. Kamila Makiolczyk

Biegi sztafetowe klas IV-VI:

 1. Klasa V
 2. Klasa VI
 3. Klasa IV

Puchar Piłki Nożnej chłopców:

 1. Klasa V-VI
 2. Klasa IV
 3. Klasa III

Serdecznie gratulujemy 

opracował:

Przemysław Ryniak

 


Zajęcia na pływalni

http://pspluboszyce.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=120&Itemid=109


Koło taneczne

http://pspluboszyce.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=134&Itemid=116


HYMN SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LUBOSZYCACH

Drogi Ojcze, Janie Bosko, patronie nasz

Ty nas prowadź, wskazuj drogę,

Ojcze Bosko, patronie nasz.

Ty nas prowadź, wskazuj drogę,

Przyjacielu nasz.

Zawsze wszystkim czyńcie dobrze, źle nikomu,

My słyszymy Twoje słowa w szkole, w domu

I w każdy czas.

Drogą Twą dążyć pragniemy.

Przyjacielu nasz.

Dobry Ojcze, Janie Bosko, pokochaj nas.

Niechaj słowa Twe prowadzą,

I ochronią w burzliwy czas.

Wychowawco nas wspomagaj.

Przyjacielu, wysłuchaj nas.


Luboszyce, 26.05.2015 r.

INFORMACJA

W dniu 09.06.2015 r. (wtorek) o godz. 18.00 odbędzie się zebranie rodziców dzieci przychodzących do pierwszej klasy w roku szkolnym 2015/2016.

Zebranie odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej w Luboszycach ul. Szkolna 4 (I piętro).

Dyrektor PSP Luboszyce

mgr Helena Plotnik


DNIA 18.05.2015 (PONIEDZIAŁEK)O GODZ. 18.00

W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W LUBOSZYCACH

ODBĘDZIE SIĘ WYWIADÓWKA DLA RODZICÓW


LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO KL. I  

na rok szkolny 2015/2016

 1. Czech Dawid
 2. Dudek Fabian
 3. Dyla Wiktoria
 4. Geisler Zofia
 5. Glasder Alan
 6. Grzegorzak Julia
 7. Kaplita Paulina
 8. Kotula Linda
 9. Klemens Dominik
 10. Kochanek Sara
 11. Kozioł Łukasz
 12. Lukosz Marta
 13. Maliszewski Tymoteusz
 14. Maruszczyk Kamila
 15. Peszko Oskar
 16. Podgórzec Emilia
 17. Słowik Kamil
 18. Sowa Piotr
 19. Szczepara Florian
 20. Waldyra Mateusz
 21. Waleska Dominik
 22. Weidel Jonas
 23. Wierzgala Joanna
 24. Wystrach Dominik

„Tradycja jest naturalną stroną i potrzebą życia człowieka, jak powietrze i pożywienie …

Od tradycji uciec nie można …”

Józef Burszta

Łączenie tradycji z nowoczesnością

Ważnym, znaczącym wydarzeniem w luboszyckiej szkoły jest Gminny Konkurs Kroszonkarsko-Zdobniczy organizowany już po raz XV z inicjatywy mgr Zofii Wilczek przy współpracy mgr Łucji Bolcek i mgr Renaty Kamińskiej. Opracowując zadania regulaminu miałyśmy na względzie to, aby oryginalne kroszonki o specyficznych wzorach Śląska Opolskiego nie odeszły w zapomnienie, a szkoła stała się centrum życia kulturalnego, promującym wartości środowiska lokalnego. Poza niewątpliwym walorem wychowawczym tego konkursu należy podkreślić jego dydaktyczną i poznawczą rolę. To glębokie wchodzenie w przeszłość i aktywne uczestnictwo w pielęgnowaniu rodzinnego folkloru spotkalo się z żywym zainteresowaniem wielu szkół, takich jak: PSP w Łubnianach, PSP w Jełowej, PSP w Brynicy, PSP w Luboszycach i PG w Biadaczu.

I to 27 marca wzorem lat ubiegłych w salce Domu Parafialnego w Luboszycach, w świątecznej atmosferze Wielkiej Nocy spotkało się 49 uczestników z w/w szkół. W obecności władz oświatowych, zaproszonych gości oraz znawców kultury śląskiej, młodzi uczestnicy wykonywali „kroszonki” – metodą rytowniczą i nowoczesne oklejanki jaj.

Jury oceniało dzieła małych artystów zwracając uwagę na technikę zdobienia, zachowanie tradycyjnych motywów, precyzję i estetykę wykonania. Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria – uczniowie kl. I-III

II kategoria – uczniowie kl. IV-VI

III kategoria – uczniowie gimnazjum kl. I-III.

Po zakończeniu prac jury w składzie: Pani Inga Stasch – animatorka kultury śląskiej (emerytowana nauczycielka), Pani Dorota Kozielska – twórczyni ludowa, Pani Krystyna Nawrat – twórczyni ludowa i zaproszonych nauczycieli, oceniało wytwory artystów.

W kategorii I (ucz. kl. I-III) laureatami zostali:

I miejsce – Sonia Kowalczyk, Aneta Bonk, Wiktoria Bujalla, Zuzanna Gwozdz, Katarzyna Wierzgoń, Monika Gonsior, Oliwia Wocław, Pascal Wiench.

II miejsce – Katarzyna Żaba, Rafaela Brixy, Zbigniew Mirga, Patrycja Świerc, Julia Świerc, Emilia Waldyra, Nina Kochanek.

III miejsce – Julia Kondziela, Amelia Sarkowicz, Sonia Zdero, Oliwia Glazder.

Wyróżnienie – Marcel Warinons, Tomasz Wierszak, Oliwia Cyris, Mateusz Lukosz, Maja Kałamucka, Magdalena Konik, Emilia Ciesieńska.

W kategorii II (ucz. kl. IV-VI) uwagę jurorów zwróciły prace następujących uczniów:

I miejsce – Natalia Frimark, Karolina Kornek, Natalia Lukas, Angelika Wiench, Małgorzata Żaba, Luiza Włóczyk, Karolina Ogniaczyk, Milena Krzyścin.

II miejsce – Emilia Gonsior, Julia Kołodziej, Emilia Chalińska.

III miejsce – Tobiasz Bujalla, Piotr Wierszak, Weronika Puszcz, Natalia Prudel.

Wyróżnienie – Aleksandra Chojnacka, Stanisław Trela, Natalia Kansy, Roksana Mucha.

W kategorii III (ucz. gim. kl. I-III) nagrodę specjalną Starosty Opolskiego otrzymała Sara Leckner, natomiast I miejsce zajęły – Beata Dusza, Zofia Kamińska i Dominika Nawrat.

Podczas obrad jury, imprezę uświetnił występ teatrzyku „Gałganek” pod kierunkiem Pani mgr Ewy Sitarz, który rozbawił całą widownię.

Na zakończenie konkursu zgromadzeni uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Opolskiego, Wójta Gminy Łubniany, Prezesa Banku Spółdzielczego w Łubnianach, Panią Ewę Sitarz i Pana Tomasza Wocław.

Wszystkich częstowano regionalnym kołaczem.

W imieniu uczestników konkursu składamy serdeczne podziękowania sponsorom, dyrektorce szkoły, organizatorom, zaproszonym gościom, nauczycielom i rodzicom.

Stwierdzam, iż spotkanie to przyczyniło się do ocalenia od zapomnienia tradycji kroszonkarskiej, mimo wkraczającej dużymi krokami nowoczesności zdobienia jaj.

Szczególne podziękowania składamy Pani Małgorzacie Gola, Pani Marii Wocław, Pani Barbarze Fanty, Panu Edmundowi Dusza i Wam młodzi artyści za wzajemne wsparcie w organizacji tej wspaniałej imprezy regionalnej.

Opracowała

mgr Zofia Wilczek


Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty mieli okazję, aby pojeździć na sztucznym
lodowisku "Toropol" w Opolu. Wielu spośród nich łyżwy na nogach mieło po raz pierwszy, a
radzili sobie naprawdę  super. Każda godzina spędzona na lodzie mijała bardzo szybko,
schodząc z tafli myśleliśmy już o następnym wyjeździe.
         Dobrze, że wśród dzieci panuje nastawienie, aby aktywnie spędzać czas. 


Luboszyce, dn. 17.03.2015 r.

INFORMACJA

     Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Bosko w Luboszycach uprzejmie prosi Rodziców pracujących o zgłoszenie potrzeby zapewnienia opieki nad dziećmi w ramach świetlicy szkolnej w dniach 2 i 3 kwietnia 2015 r.

Zgłoszenia proszę przekazywać do wychowawców klasowych.


W dniach 23,24,25.03.2015 o godz.10.30

odbędą się rekolekcje szkolne w Kościele Parafialnym w Luboszycach

 

Dyrektor PSP Luboszyce

Helena Plotnik


ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

21.03.2015 GODZINA 10.00

                                                  


Dnia 17.02.2015r. uczniowie klas młodszych świetnie bawili się na karnawałowym balu przebierańców.
 

Z okazji Święta Babci i Dziadka Opolski Teatr Lalki i Aktora, 24 stycznia 2015 r. zorganizował czytanie książek przez sławne babcie i znanych dziadków. „Sławną babcią” była p.Ewa Sitarz, a dzielnie wspierały Ją „Gałganki” z luboszyckiej szkoły.

  


Dyrekcja oraz Rada Rodziców

Szkoły Podstawowej w Luboszycach

zaprasza 9 lutego 2015 r. na wykład

dr. Mariusza Sawickiego

z Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego, pt.:

„Uczty królewskie i arystokratyczne

w Hiszpanii, Francji i Rzeczypospolitej w XVII w.”

                                                                                                 

   


                                      

          

            

        Uczniowie klasy III mogą także pochwalić się swoim „darem serca”. Przed Świętami Bożego Narodzenia zostały upieczone pierniki, które dzieci pięknie udekorowały. Zadaniem uczniów było zachęcić do kupna swoich sąsiadów i najbliższych, którzy nie szczędzili pieniędzy na szczytny cel. Ponadto chętne dzieci podzieliły się swoimi oszczędnościami i w ten oto sposób uzbierała się łączna kwota 462 zł. Przekazaliśmy pieniądze na Dom Dziecka w Turawie. Pan dyrektor osobiście pofatygował się do trzeciaków, aby odebrać pieniądze i wręczyć dzieciom serdeczne   podziękowania zamieszczone poniżej. Cieszy fakt, że zauważamy wokół siebie tych, którzy są w potrzebie.

                                                                                                  wych. kl. III Danuta Domino - Szpytko


W tym pięknym przedświątecznym okresie klasa pierwsza z naszej szkoły wraz z przedszkolakami z przedszkola w Luboszycach włączyła się w dobrze już znaną ogólnopolską akcję "Szlachetna Paczka". Akcja polega na wyborze z bazy rodzin jednej konkretnej rodziny i przygotowanie dla niej świątecznej paczki. My wybraliśmy czteroosobową rodzinę, w której ośmioletni syn jest chory na nieuleczalną chorobę. Do paczki zapakowaliśmy głównie żywność, słodycze, chemię gospodarczą, kosmetyki oraz oczywiście prezenty dla rodziny. Zapakowaliśmy pięknie w świąteczny papier 15 kartonów oraz latawiec:-). Z relacji wolontariusza, który opiekował się tą rodziną dowiedzieliśmy się, że rodzina była bardzo zaskoczona i wzruszona ilością prezentów i paczek.
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się i pomoc w przygotowanie paczki. Jedna rodzina więcej będzie miała w tym roku wesołe i obfite Święta Bożego Narodzenia.

​Beata Wróbel

Rada Rodziców kl. I ​Strzelce Opolskie 14.11.2014

DSC00501 1

Oto nasza Ekolola - lalka,którą pokochali strzeleccy miłośnicy teatru

DSC00563 1

Mamy "Gałganów" też były niezłymi aktorkami. Raźniej nam z rodzicami i nieodłącznymi przyjaznymi duszami jak p.Ania Patelska.

Dziękujemy

DSC00590 1

DSC00687 1


Głubczyce 07.11.2014

DSC00129 1

Znów jedziemy na występy!

DSC00170 1

Ale widownia !

DSC00241 1

"Gałgany nie lubią szpiegów...Ale aktorstwo!

DSC00271 1

Krzysiu jest o wiele ładniejszy od Króla!Kolejny sukces „Gałganka” –Teatrzyku Szkolnego z Luboszyc

W dniu 14 listopada 2014 r. w Strzeleckim Ośrodku Kultury po raz 44 odbyły się Strzeleckie Spotkania Amatorskich Teatrów Lalek. Przegląd tradycyjnie rozpoczęto od „Hymnu Lalkarza” w wykonaniu Teatrzyku Szkolnego „Gałganek”, który od lat towarzyszy tej imprezie. Jury w składzie: Krystian Kobyłka - Dyrektor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, aktor OTLiA – Andrzej Mikosza oraz Dariusz Kowcun przyznało: II miejsce Szkolnemu Teatrzykowi „Gałganek” za spektakl „Ekolola w opałach”, I miejsce Teatrowi „Uwaga” z Antoniowa k. Ozimka za spektakl „Król Kruków”. Od ponad 35 lat Szkołę Podstawową w Luboszycach reprezentuje podczas różnych festiwali teatralnych zespół "Gałganek" pod przewodnictwem Ewy Sitarz –polonistki z tejże szkoły. Teatr jest laureatem wojewódzkich i ogólnopolskich konkursów; imponująco wygląda bogata szkolna gablota z trofeami młodych aktorów i pani reżyser. Tym razem w spektaklu nawiązano do ekologii. Lalki ekologiczne samodzielnie wykonane przez Ewę Sitarz, przedstawiają króla i ciekawą, tajemniczą Lolę, która swoją odwagą obnażyła zakłamanie pochlebców próżnego władcy. Spektakl „Ekolola w Opałach” bawi dowcipnym tekstem, licznymi piosenkami, ciekawą scenografią i pomysłowymi rekwizytami. Ważne jest optymistyczne przesłanie Loli – głównej bohaterki, że „głupców nie wolno się bać – z głupców się trzeba głośno śmiać”.

Jak zwykle "Gałganki" świetnie bawiły się na scenie. Sobotnie zajęcia młodych aktorów w szkolnej sali gimnastycznej są tak autentyczne i twórcze, że z łatwością przenoszą się na deski teatru, trafiają do widzów, zachwycając również jurorów. A przecież podczas prób brak im styczności z prawdziwą sceną teatralną i próby odbywają się w niewielkich rozmiarów salce gimnastycznej szkoły w Luboszycach. Nasi uczniowie zagrali po mistrzowsku, pokazali jak można doskonale i swobodnie poruszać się na scenie, a widzowie już w trakcie występu nagradzali ich brawami. Talent aktorski dzieci i ogromne zaangażowanie Ewy Sitarz dostrzegli również członkowie jury.

Podczas tegorocznego przeglądu wyróżnienie za rolę aktorską otrzymała utalentowana aktorsko Rafaela Brixy z kl. II (tytułowa bohaterka Ekolola). Sukces był tym większy, że występowała po raz pierwszy na scenie. Luboszycki „Gałganek” jest przedsięwzięciem ponadpokoleniowym, przykładem może być wyróżnienie dla Rafaeli, której mama Brygida Brixy (Kalina) w latach 80-tych również uczęszczała na zajęcia z panią Ewą Sitarz.

Warto dodać, iż wsparciem dla Gałganków byli również uczniowie klasy VI SP w Luboszycach oraz rodzice młodych aktorów. Pomoc techniczną zespołowi z Luboszyc zapewniła Karolina Romańczak, studentka I roku Politechniki Opolskiej, która od wielu lat wspiera „Gałganki”.

Patronat honorowy tego przedsięwzięcia objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc oraz Karol Cebula Mecenas Kultury, biznesmen, fundator nagród. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury w Strzelcach Opolskich, prowadzącym Andrzej Wróbel ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury.

Obecny skład zespołu: kl. II Rafaela Brixy, Monika Gonsior, kl. III Zuzanna Dec, Julia Świerc, Wiktoria Wycisło, Emilia Ciesieńska, Kuba Słaby, Krzysztof Majiczek, kl. IV Aleksandra Patelska, Kamil Słaby, kl. V Jennifer Bujalla, Emilia Gonsior, Aleksandra Chojnacka, Natalia Frimark, Natalia Lukas, Piotr Wierszak.

Teatrzyk Szkolny „Gałganek” z Luboszyc to jedyny tak prężnie działający, od ponad 35 lat, uczniowski teatr w Gminie Łubniany i w województwie opolskim.

Tekst i fot. Anna Patelska

                                                                                            


DZIEŃ NAUCZYCIELA

13 października odbył się apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie działający w Samorządzie Szkolnym jak zwykle stanęli na wysokości zadania i przygotowali piękny występ. Były życzenia, piosenki i świetna zabawa. Zapraszamy do galerii.

 


DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował występ zainspirowany programem telewizyjnym pt. „Twoja twarz brzmi znajomo”. Tak jak w programie nasi uczniowie przebrali się za gwiazdy i zaprezentowali ich największe hity. Mieliśmy okazję zobaczyć Dodę, Margaret, Donatana i Cleo, zespoły Weekend, Psy oraz Piersi. Wszystkie występy bardzo podobały się publiczności, która świetnie się bawiła. Największym hitem okazał się występ Kewina z klasy 6, który wraz z Emilią i Kamilem z klasy 5 wystąpił w utworze „Gangnam style” zespołu Psy i zgarnął główną nagrodę. Zdjęcia z imprezy można zobaczyć w galerii.

 


„Gałganek” pilnie poszukuje tytułu do nowej sztuki!

            W dniach 14-15 listopada br. odbędą się w Strzelcach Opolskich teatralne zmagania amatorskich teatrów lalek z całej Polski. Jak co roku nasz szkolny teatrzyk „Gałganek” będzie podczas tej imprezy reprezentował Gminę Łubniany oraz naszą szkołę. „Piękna i mądra sztuka rodzi się w bólach” - jak zwykle przy wspaniałej wspólnej zabawie opiekunki pani Ewy Sitarz i uczniów!

            Młodzi aktorzy „Gałganka” zwracają się do Was z wielką prośbą!

Ratunku, pomóżcie zespołowi wymyślić ciekawy, humorystyczny, chwytający za serce, oryginalny, krótki tytuł sztuki. Głównym bohaterem jest głupi, próżny król który gnębi poddanych podatkami. Bezmyślny władca tylko się stroi i każe się podziwiać. Wskazówka-jest to król ekologiczny.

Rada Rodziców naszej szkoły przewidziała nagrodę dla tej osoby lub tej klasy, która wymyśli najbardziej chwytliwy tytuł!!!! Przewodnicząca komisji pani Ewa Sitarz wyłoni zwycięzcę!!! Pytajcie o szczegóły „Gałganiarzy” z naszej szkoły!


W NIEDZIELE 14.09.2014 ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE i FILM Z REŻYSERKĄ JOANNĄ HELANDER W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W LUBOSZYCACH

Joanna Helander z domu Koszyk, ur. w 1948 r. w Rudzie Śląskiej - reżyser fotograf, scenarzysta, tłumacz - obecnie mieszkająca w Szwecji w dniu 14 września br. odwiedziała naszą szkoła i spotkała się z nauczycielami,uczniami i mieszkańcami naszej wsi. Stąd  bowiem pochodził jej wuj Leopold Siftan. W 1994 roku powstał film dokumentujący jej poszukiwania śladów rodziny Siftan, jej dziadzka, babci i kuzynów. Reżyserując dokumentalny film pt. "Powroty" (oryginalny tytuł szwedzki; Aterkomster) odwiedziła wówczas nie tylko Rudę Śląską, ale m.in. Luboszyce, Popielów  oraz Miejsce (miejscowość na trasie z Opola i Namysłowa). Film ten otrzymał wiele nagród, m.in. na festiwalu w Karlovych Varach. Pokaz filmu w Luboszycach w szkole, był jednym z punktów wystawy, która zorganizowana została w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu pt.: "Wszystkie świata strony". Jest to bardzo ciekawy projekt ukazujący twórczość Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju. Filmy oraz instalacje tam przedstawione nawiązują do biografii artystów oraz są próbą ukazania powodów emigracji.   
 
 
                                                  autor zdjęć Marcin Pawełczak z TVP

 
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
 
 
 
 
 

INFORMUJEMY, ŻE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

ODBĘDZIE SIĘ 1.09.2014 O GODZINIE 9.00

BĘDZIE MOŻLIWY DOJAZD AUTOBUSEM SZKOLNYM.

WYJAZD Z KĘPY(PARKING NA UL.WRÓBLIŃSKIEJ KOŁO P.CZOK) O GODZINIE 8.00

DYREKTOR SZKOŁY

MGR HELENA PLOTNIK


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO KL. I

NA ROK SZKOLNY 2014/2015

PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LUBOSZYCACH

Przedmiot

Tytuł podręcznika

Wydawnictwo

Edukacja wczesnoszkolna

Tytuł:

                       podręczniki   zapewniane przez MEN

 

Język niemiecki

Tytuł: „ICH UND DU” 1                  podręcznik + ćwicz.

         M. Kozubska, E. Krawczyk, L. Zastąpiło

PWN

Język angielski

Tytuł:    

             podręczniki zapewniane      

 

Religia

Tytuł: „Odkrywamy Ślady Boga w świecie”  zeszyt ćwicz.

          Ks. Krzysztof Matysek

Św. Krzyża Opole

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO KL. II

NA ROK SZKOLNY 2014/2015

PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LUBOSZYCACH

Przedmiot

Tytuł podręcznika

Wydawnictwo

Edukacja wczesnoszkolna

Tytuł: „Tropiciele” komplet podręczniki + ćwiczenia

           Zajęcia komputerowe

                                                         Rok wydania 2014

WSiP

Język niemiecki

Tytuł: „ ICH UND DU” 2                   podręcznik + ćwicz.

         M. Kozubska, Ewa Krawczyk

PWN

Język angielski

Tytuł: „Bugs World” 2                 podręcznik + ćwicz. 2A

           Carol Read                                

Macmillian

Polska Sp.z o.o.

Religia

Tytuł: „Poznajemy miłość Boga”     podręcznik. +   zeszyt         ćwicz.

          

Św. Krzyża Opole

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO KL. III

NA ROK SZKOLNY 2014/2015

PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LUBOSZYCACH

Przedmiot

Tytuł podręcznika

Wydawnictwo

Edukacja wczesnoszkolna

Tytuł: „Nasze razem w szkole" w segregatorze kl. III

             10 części podręcznika z ćwiczeniami

             10 zeszytów i wyprawka

             Zajęcia komputerowe

   Jolanta Brzoska i inni

WSiP

Język niemiecki

Tytuł: „ ICH UND DU” 3         podręcznik + ćwiczenia

         M. Kozubska, Ewa Krawczyk

PWN

Język angielski

Tytuł: „Bugs World” 3                       podręcznik + ćwicz.

              Carol Read                                                  

Macmillian

Polska Sp. z o.o.

Religia

Tytuł: „Spotkanie z Jezusem w Eucharystii”   podręcznik                  +zeszyt ćwicz.

          

Św. Krzyża Opole

                                                                                                    

WYKAZ PODRĘCZNIKOW DO KL. IV

NA ROK SZKOLNY 2014/2015

PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LUBOSZYCACH

Matematyka

Tytuł: Matematyka z plusem               podręcznik

           Ćwiczenia - liczby naturalne

           Ćwiczenia - ułamki

           Ćwiczenia - figury geometryczne

           Zbiór zadań

       M.Dobrowolska, P. Zarzycki             wydane w 2013 r.

Język polski

Tytuł: Jutro pójdę w świat                  podręcznik + ćwiczenia

         Hanna Dobrowolska, Urszula Dobrowolska

         Wyd. WSiP

Przyroda

Tytuł: Przyrodo witaj - kl.IV         podręcznik + ćwiczenia

         (W domu i okolicy)

         Atlas przyrodniczy do podręcznika

        Ewa Gromek, Ewa Kłos                                     nowe

historia

Tytuł: Wczoraj i Dziś               podręcznik + zeszyt ucznia + atlas

           Grzegorz Wojciechowski

         Wyd. Nowa Era

Język niemiecki

Tytuł: "ICH UND DU 4"              podręcznik + ćwiczenia

         M. Kozubska, E. Krawczyk, L. Zastąpiło

         Wyd. PWN

Język angielski

Tytuł: Hot Spot 1                       podręcznik + ćwiczenia

           Colin Granger  Katherine Stannett

plastyka

Tytuł: "Do dzieła" kl. 4-6                                 podręcznik

           Jadwiga Lukas Krystyna Onak

         "Historia sztuki"

           Jadwiga Lukas       Wyd. Nowa Era

Muzyka

Tytuł: "I gra muzyka" kl. IV - VI

 • Podręcznik I gra muzyka"
 • Zeszyt ćwiczeń
 • Śpiewnik z płytą CD "Zaśpiewajmy"
 • Dodatek "Zagrajmy"

           M.Gromek, G.Kilbach            wyd. Nowa Era

Zajęcia techniczne

Tytuł: ZAJĘCIA TECHNICZNE. CZĘŚĆ KOMUNIKACYJNA SERIA Odkrywamy na nowo. Podręcznik dla Szkoły Podstawowej

         Urszula Białka, Jerzy Chrabąszcz

         Wyd. OPERON

Zajęcia komputerowe

Tytuł:   Klik Plik 4-6           podręcznik

           Anna Kijo, Ewa Jabłońska-Stefanowicz

           Wyd. WSZ PWN

religia

Tytuł: "Zaproszeni przez Boga kl. IV     podręcznik + ćwiczenia

          Zbigniew Marek S.J.

             Wydawnictwo WAM Kraków

                                      

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO KL. V

NA ROK SZKOLNY 2013/2014

PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LUBOSZYCACH

 

Matematyka

Tytuł: Matematyka z plusem                     podręcznik + ćwiczenia

           M Dobrowolska

           P. Zarzycki                     wydane w 2013 r.

Język polski

Tytuł: Jutro pójdę w świat                         podręcznik + ćwiczenia

           Hanna Dobrowolska, Urszula Dobrowolska

           Wyd. WSiP

Przyroda

Tytuł: Przyrodo witaj - kl. V                         podręcznik + ćwiczenia

           Ewa Gromek

           Ewa Kłos                               nowe

Historia

Tytuł: „Wczoraj i dziś”                      podręcznik + ćwiczenia

           Grzegorz Wojciechowski

           Wyd. Nowa Era

Muzyka

           (kontynuacja)

Tytuł: „I gra muzyka” kl. IV -VI                                  

 • Podręcznik „I gra muzyka”
 • Zeszyt ćwiczeń
 • Śpiewnik z płytą CD „Zaśpiewajmy”
 • Dodatek „Zagrajmy”

         M.Gromek, G.Kilbach   Wyd. Nowa Era

Plastyka

           (kontynuacja)

Tytuł: Do dzieła” kl. 4-6             podręcznik

           Jadwiga Lukas, Krystyna Onak

           „Historia sztuki”

             Jadwiga Lukas Wyd. Nowa Era

Język niemiecki

Tytuł: "ICH UND DU" 5                       podręcznik + ćwiczenia

           M.Kozubska

          Ewa Krawczyk

           Wyd. PWN

Język angielski

Tytuł: Hot Spot 2                                      podręcznik + ćwiczenia             

          Colin Granger    

           Katherine Stannett

Religia

Tytuł: Obdarowani przez Boga (2013)     podręcznik + zeszyt ćwicz.

         Zbigniew Marek S.J.

         Wyd. WAM

Zajęcia techniczne

Tytuł: Zajęcia techniczne. Część techniczna.                

Seria Odkrywamy na nowo. Podręcznik dla Szkoły Podstawowej

     Urszula Białka

     Wyd. OPERON

Zajęcia komputerowe

Tytuł:  Klik Plik 4-6. Podręcznik

           Anna Kijo, Ewa Jabłońska-Stefanowicz

             Wyd: WSZ PWN        

         (kontynuacja)

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO KL. VI

NA ROK SZKOLNY 2014/2015

PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LUBOSZYCACH

Matematyka

Tytuł: Matematyka z plusem                  podręcznik + ćwiczenia

         „Kalendarz szóstoklasisty”                       wydane w 2014 r.

           M. Dobrowolska            

           P. Zarzycki                                

Język polski

Tytuł: Jutro pójdę w świat                       podręcznik + ćwiczenia

           Hanna Dobrowolska                       wydane w 2014 r.

          Wyd. WSiP

Przyroda

Tytuł: Przyrodo witaj - kl. VI                podręcznik + ćwiczenia

           Ewa Gromek

           Ewa Kłos

             Wawrzyniec Kofta

Historia

Tytuł: Wczoraj i dziś                                  podręcznik

         Grzegorz Wojciechowski                  (bez ćwiczeń)

           Wyd. Nowa Era                             nowe wydanie

Język angielski

Tytuł: Hot Spot 3                              podręcznik + ćwiczenia

           Colin Granger

           Katherine Stannett

           Cheryl Pelteret

Język niemiecki

Tytuł:”Abenteuer Deutsch” 2       podr. + ćwiczenia

                       Kontynuacja

Halina Stasiak, Anna Herling     wyd. REA

Muzyka

           (kontynuacja)

Tytuł:    "I gra muzyka" kl. IV-VI

  • Podręcznik "I gra muzyka
  • Zeszyt ćwiczeń
  • Śpiewnik z płytą CD "Zaśpiewajmy"
  • Dodatek "zagrajmy"

M.Gromek, G.Kilbach   wyd. Nowa Era

Plastyka

           (kontynuacja)

Tytuł: "Do dzieła" kl. IV - VI                 podręcznik

             Jadwiga Lukas, Krystyna Onak

             "Historia sztuki"         wyd. Nowa Era            

Zajęcia komputerowe

             (kontynuacja)

Tytuł: KlikPlik 4-6.   Podręcznik

           Anna Kijo, Ewa Jabłońska-Stefanowicz

           Wyd. WSZ PWN

Zajęcia techniczne

          (kontynuacja)

Tytuł: Zajęcia techniczne. Część techniczna.

   Seria odkrywamy na nowo. Podręcznik dla Szkoły Podstawowej

Urszula Białka      wyd. OPERON

Religia

Tytuł: "Przemienieni przez Boga"          podręcznik

           Ks. Zbigniew Marek SJ                                           nowe

           Wyd. WAM   Kraków 2014 r.

 

 


 


OGŁOSZENIE

W DNIU 16.06.2014R. ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI PRZYCHODZĄCYCH DO

PIERWSZEJ KLASY W ROKU SZKOLNYM 2014/2015.

ZEBRANIE ODBĘDZIE SIĘ W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W LUBOSZYCACH UL.SZKOLNA 4,

W SALI KLASY III NA PIERWSZYM PIĘTRZE O GODZINIE 18.00.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA-SPRAWA PODRĘCZNIÓW.

DYREKTOR SZKOŁY

MGR HELENA PLOTNIK


ZAPRASZAMY

WSZYSTKICH RODZICÓW,DZIECI,MIESZKAŃCÓW LUBOSZYC

NA FESTYN SZKOLNY KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ DNIA

07.06.2014 O GODZINIE 14.00 NA BOISKU SZKOLNYM


  Dni otwarte

w „Bosko” już za nami !

         Publiczna Szkoła Podstawowa im.ks.Jana Bosko w Luboszycach od ponad 69 lat cieszy się dobrą opinią. Podczas tegorocznego „Dnia otwartego” , w minioną sobotę odwiedzili nas rodzice wraz ze swoimi pociechami, którzy podjęli decyzję zapisania swoich dzieci do naszej szkoły. Program spotkania rozpoczął się od powitania gości przez dyrektor szkoły Panią mgr Helenę Plotnik i brawurowego występu zespołu teatralnego „Gałganek” pod kierownictwem mgr Ewy Sitarz.

Następnie goście zostali zaproszeni do izby regionalnej prowadzonej przez mgr Zofię Wilczek, w której to uczniowie wzrastają w świecie tradycji , przywiązania i miłości do regionu. Uczniowie klasy I dali niezwykły pokaz swoich umiejętności w przepięknych strojach regionalnych. Atrakcyjne zajęcia , które sprawiły dzieciom wiele radości zorganizowała mgr Barbara Hajducka wychowawczyni przyszłej klasy I-ej.  

               Ciekawe zabawy matematyczne, przyrodnicze i sportowe prowadzone przez takich nauczycieli jak : mgr Kazimierę Mały, mgr Łucję Bolcek, mgr Przemysława Ryniaka sprawiły przedszkolakom wielką frajdę. Po występach i zabawach, przy małej czarnej i ciasteczkach odbyły się rozmowy rodziców z Panią dyrektor mgr Heleną Plotnik, Panią pedagog mgr Stefanią Janicką i Panią sekretarką Małgorzatą Gola. W rozmowach przybliżona została gościom oferta dydaktyczna oraz możliwości wszechstronnego rozwoju zainteresowań oferowanych przez szkołę.

Mamy nadzieję , że udało nam się zaprezentować dobrą atmosferę panującą w naszej szkole, a w nowym roku szkolnym spotkamy się ponownie .

Opracowała:

mgr Zofia Wilczek

 


04.04.2014 kolejny szczęśliwy piątek dla luboszyckiech "Gałganów". Nasze pomysły, autentyczna zabawa i talent aktorski został doceniony przez jurorów XXX Wojewódzkiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Oleśnie. Zespół zdobył zaszczytne II miejsce, opiekun mgr Ewa Sitarz nagrodę za reżyserię.

W Oleśnie oprrócz "Gałganów" (oczywiście!!!), scenografii, lalek i rekwizytów byli "starzy" aktorzy naszego teatru oraz rodzice dzisiejszych "Gałganów":

Irena Majiczek

Małgorzata Wocław

Patrycja Hadryś i niezawodna Anna Patelska.

Funkcje "maestra" od muzyki pełniła wieloletnia (zasłużona) towarzyszka "gałgańskiech" występów-Karolina Romańczak

                                                               


INFORMACJA

   Dyrektor PSP Luboszyce informuje, że w dniach  09-10-11 kwietnia 2014 r. uczniowie będą uczestniczyć w rekolekcjach po trzech godzinach lekcyjnych tj. od godz. 10.30 w kościele. Opieka świetlicowa będzie zapewniona w    godzinach obowiązujących.


DZIEŃ OTWARTY

W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ

W LUBOSZYCACH

Serdecznie zapraszamy

05 kwietnia 2014 r.    (sobota)

od godz. 1000 – 1200


Dzień Wiosny 21.03.2014

"Mam talent"

 


Komunikat Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej

im. ks. Jana Bosko w Luboszycach

o liczbie wolnych miejsc w szkole w roku szkolnym 2014/2015

Komunikat Dyrektora

Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Bosko w Luboszycach

z dnia 24 lutego 2014 r.

o liczbie wolnych miejsc w szkole w roku szkolnym 2014/2015

Podstawa prawna:

Art.20 w ust.1 ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r. poz.7)

Dokumenty:

 • Zgłoszenie dziecka do szkoły zamieszkałego w obwodzie szkoły.
 • Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu.
 • Oświadczenie o odpowiedzialności karnej.
 • Oświadczenie dotyczące treści zgłoszenia i ochrony danych osobowych.

       Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Bosko w Luboszycach informuje, że nabór do klasy I w roku szkolnym 2014/15 będzie prowadzony na wolne miejsca w terminie 1 marca – 31 marca 2014 r.

Liczba wolnych miejsc wynosi:

Klasa I – 25 miejsc

 1. W roku szkolnym 2014/15 do szkoły przyjmowane są:
 • Dzieci urodzone w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2008 r.
 • Dzieci w wieku 5 lat na wniosek rodzica. Wymagana jest opinia Poradni PP,
 • Dzieci urodzone w roku 2007.
 1. Podstawą udziału w postępowaniu rekrutacyjnym jest złożenie zgłoszenia (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły) lub wniosku (dotyczy dzieci spoza obwodu), które można pobrać ze strony internetowej szkoły WWW.pspluboszyce.opole.pl lub bezpośrednio w placówce od dnia 28 lutego.
 1. Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
 1. Wnioski niekompletne, wypełnione nieprawidłowo nie będą rozpatrywane.
 1. W przypadku składania wniosków o przyjęcie do większej liczby placówek, rodzic określa preferencje co do kolejności przyjęcia.
 1. Do szkoły przyjmuje się z urzędu kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły.
 1. W przypadku, gdy po przyjęciu kandydatów z obwodu są wolne miejsca w szkole i gdy liczba wniosków rodziców (prawnych opiekunów) o przyjęcie do szkoły dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły będzie większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła, Komisja Rekrutacyjna przeprowadza postępowanie rekrutacyjne na podstawie kryteriów określonych w statucie szkoły tj.
 

Kryteria ze statutu szkoły

punkty

1.

Dziecko posiada rodzeństwo w szkole

30

2.

Dziecko uczęszczało do przedszkola – kontynuacja nauki

35

3.

Szkoła znajduje się w pobliżu miejsca pracy rodzica

25

4.

Rodzic dziecka jest absolwentem szkoły

20

O przyjęciu do szkoły decyduje liczba zdobytych punktów.

 1. Publikacja wyników naboru odbędzie się w terminie 14 dni od zakończenia prac Komisji Rekrutacyjnej, jednak nie później niż do 14 kwietnia poprzez zamieszczenie list osób przyjętych i nieprzyjętych do szkoły na tablicy ogłoszeń.
 1. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła posiada nadal wolne miejsca, przeprowadza się postępowanie uzupełniające, które kończy się z dniem ostatnim miesiąca sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.
 1. Podstawą udziału w postępowaniu rekrutacyjnym jest złożenie zgłoszenia lub wniosku o przyjęcie do szkoły wraz z wymaganymi załącznikami.
 1. Do wniosku załącza się:
 • Zaświadczenie o miejscu pracy rodzica
 • Zaświadczenie o miejscu zamieszkania dziecka
 1. Dokumenty, o których mowa w pkt.11 składa się w oryginale, lub wyciągu z dokumentu, a także w postaci kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata.

  Pliki do pobrania

  1. Zgłoszenie dziecka do szkoły zamieszkałego w obwodzie szkoły.

  2. Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu.   


KOLEJNY RAZ UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY JEST FINALISTĄ KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO !

Uczeń klasy VI Florian Sowa zajął I miejsce  w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym , sposród 9 uczniów szkół naszej gminy zdobył najwięcej bo aż , 94,4 % punktów. Obecnie Florian przygotowuje się do kolejnego etapu konkursu . Wierzymy, że w Opolu popisze się swoimi umiejętnościami polonistycznymi i zyska zaszczytne miano LAUREATA wojewódzkiej olimpiady.Nauczycielem prowadzącym młodego polonisty jest mgr Ewa Sitarz.

Warto dodać, że Florian Sowa zajął III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym.

home 0 05 01


Tuwimalia

 

 

 


Mikołajki

IMG 1143

klasa I

IMG 1144

klasa II

IMG 1147

klasa III

IMG 1148

klasa IV

IMG 1138

klasa V

IMG 1139

klasa VI


Tak się bawimy w naszej świetlicy

100 5454


     Przewodnicząca i Skarbnik Rady Rodziców proszą o wpłacanie składek na rok szkolny 2013/2014

 Składki na Radę Rodziców można wpłacać bezpośrednio na konto bankowe w BS Łubniany na adres:

Rada Rodziców przy SP Luboszyce

ul. Szkolna 4

46-022 Luboszyce

Konto Nr : 87 8897 0004 2001 0005 7714 0001

 


 

 

 

NIEDZIELA, 29 WRZEŚNIA 2013 R. URODCZYSTE OTWARCIE OGÓLNODOSTĘNEGO OBIEKTU SPORTOWEGO PRZY PSP W LUBOSZYCACH.

Przeżyjmy to jeszcze raz…

 

 

Na uroczystość przybyli GOŚCIE ZAPROSZENI, mieszkańcy gminy, i oczywiście uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

IMG 3622

Gości przywitała dyr., szkoły p. Helena Plotnik. Jako pierwszy głos zabrał p. Krystian Baldy, który do wielu serdecznych słów i życzeń dołożył worek z piłkami. Może to dobra wróżba?

IMG 3626

 Wójt Gminy Łubniany - p. Krystian Baldy

 

Za przykładem pana Wójta poszli kolejni goście:

IMG 3631

 Marszałek wojewódzki - p. Józef Sebesta wraz z p. Dyrektor Heleną Plotnik.

 IMG 3637

Kurator opolski - p. Rafał Rippel z p. Dyrektor Heleną Plotnik.

DZIĘKUJEMY ZA CIEPŁE SŁOWA I PREZENTY.

IMG 3615

IMG 3653

IMG 3643

IMG 3640

IMG 3654

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu rozpoczęły się występy artystyczne.

 IMG 3660

IMG 3664

Zespół Ludowy "Silesia"

IMG 3665

Koło Regionalne

IMG 3666

IMG 3669

IMG 3671

Koło Teatralne "Gałganek"

IMG 3679

Po zakończeniu programu przygotowanego przez uczniów przyszedł czas na popisy tancerzy

i karateków z Opola.

IMG 3689

 IMG 3708

 Zumba

zumba

IMG 3728

IMG 3743

IMG 3745

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w naszej uroczystości, za chwile spędzone w przyjaznej atmosferze.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do najbardziej aktywnych rodziców:

p. Joanna Kurc

p. Anna Patelska

p. Aneta Lukas

p. Barbara Czopka

p. Katarzyna Araszewska

p. Kornelia Świerc

p. Klaudia Pietrzyk

 


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE U SZKOLNEGO 2013/2014 ROZPOCZNIE SIĘ 2.09.2013 O GODZINIE 9.00

WYJAZD AUTOBUSU Z POD KĘPY O GODZINIE 8.00.

POWRÓT AUTOBUSÓW W NIEZMIENIONYM PORZĄDKU Z POPRZEDNIEGO ROKU SZKOLNEGO.

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY


 WIELKI SUKCES NASZEJ SZKOŁY

Wyniki sprawdzianu zewnętrznego klasy VI w 2013 roku wynoszą:

 • Nasza Szkoła - 31,3
 • Gmina Łubniany - 25,5
 • Województwo opolskie - 23,5
 • Kraj - 24,03

Tak wspaniały wynik jest ukoronowaniem wspólnego wysiłku uczniów, nauczycieli i rodziców.


Dnia 16.04.2013 w auli Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu odbyła się Uroczysta Gala wręczenia nagród Laureatom Diecezjalnych Konkursów Wiedzy Religijnej i Artystycznej "Żak".Wsród Laureatów Konkursu jest uczeń naszej szkoły Dominik Szewczyk z klasy VI.


W dniu 15 marca 2013 r. odbył się w Domu Kultury w Oleśnie 29. Wojewódzki Festiwal Teatrów Dziecięcych. Do Olesna zjechały dzieci wraz z instruktorami z: Opola, Olesna, Głubczyc, Głuchołaz, Nysy, Borek Wielkich, Praszki, Kędzierzyna-Koźla, Piotrówki, Dobrodzienia. Naszą Gminę i Szkołę Podstawową w Luboszycach reprezentował zespół „Gałganek”, który od 30 lat zdobywa sukcesy nie tylko w naszej gminie, ale i w województwie opolskim oraz poza granicami kraju. I tym razem „Raban z Barabanem” – ciekawa, wesoła i śmieszna opowieść o perypetiach Kota w Butach w reżyserii Ewy Sitarz – zachwyciła jurorów. W komisji zasiedli w tym roku: Sławomir Kuligowski – reżyser i aktor oraz instruktor teatralny z Domu Kultury w Oleśnie, Andrzej Szymański – aktor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora oraz Bartosz Kopeć – aktor z Teatru im. Adama Mickiewicza z Częstochowy. „Gałganek” zajął III miejsce, II miejsce przypadło grupie teatralnej „Gromadka” z MDK w Opolu, I miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Teatralnego z PSP nr 9 z Kędzierzyna-Koźla spektaklem pt.: „Złota rybka”.

Nasz uczeń z kl. V – Tomasz Polednia stworzył najlepszą kreację aktorską. Zachwycił jury swoją rolą, jego gra była emocjonalna, wykreowana „prosto z duszy”. Otrzymał największe noty za dykcję i emisję głosu. Tomek miał trudne zadanie, ponieważ grał rolę kota, wykorzystując przygotowaną przez Ewę Sitarz lalkę – postać kota. Ten aktorski wyczyn docenili jurorzy. Jesteśmy dumni z Tomka i z całego zespołu!

Do Olesna w tym dniu wraz z „Gałgankiem” pojechały babcie jednej z aktorek, pani Ania Kurpierz – psycholog szkolny, natomiast obsługę techniczną i pomoc organizacji scenicznej pani Ewie zapewniły uczennice VI LO w Opolu: Karolina Romańczak i Karolina Pluta. Obecnie „Gałganek” przygotowuje nowy spektakl i, jak powiedziała pani Ewa Sitarz, dzieci będą współreżyserami! Trzymamy kciuki i liczymy na kolejne laury, które reklamują nie tylko Szkołę Podstawową w Luboszycach, ale również naszą Gminę Łubniany!

Tekst: Anna Patelska, Przewodnicząca Rady Rodziców SP Luboszyce  zdjęcia


3 marca 2013. r. odbył się II Międzygminny Festiwal Recytatorski pt.: "Mówię śpiewająco" pod patronatem Krystiana Czecha dyr.  Łubniańskiego Ośrodka Kultury. Naszą szkołę reprezentowali: Karina Sowada, Jakub Szpytko, Daniel Kochanek, Aleksandra Patelska,Emilia Gonsior,Natalia Boja. 
 • I miejsce - Karina Sowada, Jakub Szpytko z klasy VI
 • II miejsce Ola Patelska z klasy II,
 • III miejsce - Emilia Gonsior z klasy III.

Konkurs obserwował Piotr Wrona z Radia Opole.   zdjęcia