Akademia Pana Kleksa

Niezwykły świat Akademii Pana Kleksa

21 września 2017r. uczniowie naszej szkoły z klasy II, IIIa, IIIb i IV obejrzeli lalkowy spektakl muzyczny pod tytułem „Akademia Pana Kleksa” w teatrze Lalek i Aktora w Opolu wg Jana Brzechwy w reżyserii Jana Gębury.

Kiedy rozbłysły światła reflektorów i na scenie pojawili się aktorzy, odczuwaliśmy prawdziwą magię teatru. Doświadczyliśmy bajkowego świata szkoły Ambrożego Kleksa, dzięki brawurowej akcji oraz licznym perypetiom bohaterów. W realizacji zobaczyliśmy najlepszych opolskich aktorów, między innymi Tomasza Szczygielskiego, w niezapomnianej roli pana Kleksa oraz Krzysztofa Jarota, grającego zwariowanego szpaka Mateusza.

Po spektaklu wybraliśmy się do kina Meduza, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć fragment filmu „Akademii Pana Kleksa” w reż. Krzysztofa Gradowskiego, a także wziąć udział w prawdziwej lekcji kleksografii. Dzieci mogły puścić wodzę fantazji, układając listę z pytaniami, którą wysłały w świat za sprawą ,,trzeciego oka”.

Był to dzień pełen wrażeń i niesamowitych przygód, dzięki którym przenieśliśmy się do świata fantazji i marzeń, w którym wszystko staje się możliwe.