W dniach 21-28 listopada w budynku szkoły w Biadaczu obchodziliśmy Tydzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji w dniu, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Życzliwości – 21 listopada na apelu ogłosiliśmy konkurs na najbardziej życzliwą osobę w klasie. Na korytarzach pojawiły się gazetki tematyczne, uśmiechnięte buźki na drzwiach klas, zrywki „Weź ze sobą dobre słowo i podaj dalej”.

Na Mapie Życzliwości zostawialiśmy dobre słowa i uśmiechy dla innych. Dzięki Poczcie Życzliwości, można było wysyłać swojej koleżance, koledze serdeczne życzenia lub pozdrowienia. Na lekcjach plastyki powstały piękne prace oraz hasła na temat życzliwości, które znalazły swoje miejsce w „Alei Życzliwości”. Mieliśmy również Dzień Żółty,  w którym uczniowie ubierali się na żółto i przynosili do szkoły różne rzeczy w tym kolorze. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak Foto ramka, w której można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Po tygodniu na apelu podsumowującym nasze działania dowiedzieliśmy się kto został Królem i Królową Życzliwości. Oto oni:

Klasa IV A-Sandra

Klasa IV B- Leticia

Klasa V-Adaś

Klasa VI- Rozalka

Klasa VII -Helenka

Klasa VIII A-Dominik

Klasa VIII B-Julia

Serdecznie gratulujemy 😊

Mamy nadzieję, że uśmiech na twarzach oraz życzliwe zachowania zostaną w naszej szkole jak najdłużej. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii.

„Najlepszym lekarstwem,

 którego nie sposób przedawkować

jest życzliwość dla drugiego człowieka”.