Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się z innymi. Nasza szkoła od dwóch lat przyłącza się do akcji „ I TY możesz zostać świętym Mikołajem” oraz udziela wsparcia fundacji  „Zupa w Opolu”. I w tym roku nie mogło być inaczej:)

W ramach charytatywnej pomocy „ Klasa z sercem” uczniowie wraz ze swoimi rodzicami oraz wychowawcami klas zebrali wspaniałe dary: środki czystości, artykuły spożywcze, odzież, pościel, ręczniki. Ku uciesze wszystkich i wspólnemu zaangażowaniu nazbierało się tego naprawdę sporo:). Dary te zostały przekazane przez szkolnych wolontariuszy dla podopiecznych Fundacji „ Zupa w Opolu”. Oprócz tego wolontariuszki pod opieką pani Małgorzaty Kułagi pomagały w przygotowaniu posiłku dla bezdomnych, którymi opiekuję się ta fundacja. . Pracy było sporo, ale była ona bardzo sprawnie zorganizowana i przebiegała w nadzwyczaj miłej atmosferze.

Ale to jeszcze nie wszystko:).  W tym roku po raz drugi w ramach charytatywnej akcji bożonarodzeniowej „ I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” uczniowie naszej szkoły przygotowali paczki dla małych pacjentów, podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Po raz pierwszy w tej akcji uczestniczyły małe aniołki z Przedszkola im.  Aniołów Stróżów w Luboszycach.

Z roku na rok zaangażowanie uczniów naszej szkoły, ich rodziców i nauczycieli w różne akcje charytatywne nabiera większego rozmachu. Obdarowywanych jest coraz więcej rodzin, które często z przyczyn losowych pozostają bez środków do życia. Z pewnością nasza pomoc jest dla nich bardzo ważna i bardzo potrzebna, pamiętajmy o tym, bo wdzięczność i radość w oczach, szczególnie obdarowanych dzieci jest nie do opisania.

Wolontariusze wraz z panią Małgorzatą Kułagą dziękują serdecznie całej społeczności szkolnej oraz przedstawicielom Rady Rodziców pani Beacie Wróbel i panu Piotrowi Waldyrze za czynny udział w przeprowadzonych akcjach charytatywnych.