Ostatni dzień przed feriami uczniowie klas 4-8 spędzili inaczej niż zwykle. Do szkoły przyszli bez plecaków, ale za to w pięknych przebraniach. Dlaczego? Otóż w tym dniu nie było lekcji tylko odbył się bal karnawałowy oraz inne atrakcje dla uczniów.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 8:00 krótkim apelem na którym pani dyrektor podsumowała pierwszy semestr roku szkolnego, a także pogratulowała uczniom świetnych wyników zarówno w nauce jak i w zachowaniu.

Kolejna część dnia była nagrodą za wspaniałe osiągnięcia uczniów. Najpierw odbyła się zabawa podczas której zespoły klasowe szukały kopert z zadaniami i rozwiązywały ciekawe zagadki. Rozwiązanie wszystkich zagadek gwarantowało otrzymanie nagrody dla całej klasy oraz przepustkę do balu karnawałowego. Po tej zabawie dzieci otrzymały poczęstunek w postaci pączków oraz soczków ufundowanych przez radę rodziców. Następnie odbył się bal karnawałowy. Był to bal przebierańców i trzeba przyznać, że kreatywność uczniów nie zawiodła, a przebrania były bardzo pomysłowe i efektywne. Odbył się nawet konkurs na najlepsze przebranie, w którym pierwsze miejsce zdobył Fabian Dudek za strój myszki Mickey. Podczas balu wszyscy bardzo dobrze się bawili, zarówno uczniowie jak i panie nauczycielki. Na koniec w świetnych humorach wszyscy udali się do domów by wreszcie rozpocząć zasłużone ferie.