mozaika zdjęć

#luboszycenaniebiesko

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach jak co roku włączyli się w akcję na znak solidarności i akceptacji osób z autyzmem, ubierając się na niebiesko.

Dnia 04.04.2023 przygotowane zostały warsztaty mające na celu pogłębienie świadomości o autyzmie. W trakcie zajęć dzieci mogły doświadczyć wielu przeszkód z którymi na co dzień zmagają się osoby w spektrum. Ćwiczeniom, zabawom i pogadance towarzyszył krótki przekaz filmowy. W warsztatach wzięły udział klasy 1-3. Zajęcia przebiegały pod hasłem „Wszyscy jesteśmy neuroróżnorodni lecz niektórym z nas potrzeba zrozumienia, akceptacji i pomocy”. Po zakończonych spotkaniach dzieci kontynuowały tematykę autyzmu w swoich klasach.

 

Uczniowie wzięli udział również w zajęciach ,, Poczuj, dotknij, zobacz”, gdzie mogły za pomocą różnych scenek rodzajowych doświadczać tego co czują ich rówieśnicy na co dzień.

 

W klasach 4-8 zorganizowano apel, na którym uczniowie mogli doświadczyć trudności symulując zaburzenia zmysłów za pomocą wybranych akcesoriów. Niebieskie dekoracje ozdobiły korytarze szkolne. W niebieskiej alejce pojawiły się rysunki uczniów wykonane na zajęciach plastycznych oraz długi baner tematyczny, na którym uczniowie przedstawili grafiki i hasła, które kojarzą im się z tym zaburzeniem.

 

Dzień poświęcony tematyce osób w spektrum autyzmu w naszej szkole przygotowały pani Ewa Kozik- Mikołaszek oraz pani Adriana Gabryś- pedagodzy specjalni we współpracy z wychowawcami i nauczycielami.