20 kwietnia 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegach Przełajowych w Kup. Mimo, że konkurencja była bardzo duża, bo biegacze byli nie tylko ze szkół podstawowych naszego województwa, ale również z klubów lekkoatletycznych takich jak: Głuchołazy, Nysa, Opole naszym uczniom udało się kilka razy zdobyć wysokie miejsca.

Na dystansie 400 metrów I miejsce zdobył Leon Weis uczeń klasa 2a, a III miejsce Tymon Morawiec z 2b.

Dwa IV miejsca zdobyli uczniowie Marcel Lysy z 1b na dystansie 300 metrów oraz Amelia Sieńczewska z 2b, która pokonała dystans 400 metrów. Jej koleżanka z klasy Oliwia Ordaszewska była tuż za nią zdobywając V miejsce. Marcel Rybol z klasy IVb na dystansie 600 metrów zdobył V miejsce.

Na tej imprezie sportowej na każdym dystansie uczniowie otrzymywali dyplomy i nagrody rzeczowe do VI miejsca. Zawodnicy, którzy stanęli na podium dodatkowo byli dekorowani medalami.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.