1 czerwca dla uczniów naszej szkoły był dniem pełnym  rekreacji i atrakcji.  Święto to połączone było z kolejną rocznicą nadania imienia naszej szkole.  Siostra Consolata przygotowała z grupą uczniów  bardzo ciekawą inscenizację o życiu naszego patrona  ks. Jana Bosko. Następnie były życzenia dla dzieci i zaproszenie do czynnego wypoczynku. Pogoda dopisała , więc wszyscy uczniowie chętnie wyszli na świeże powietrze i wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych polegających na zdobywaniu punktów przy stoiskach sportowych. W tym dniu nie zabrakło niespodzianek – animacji.  Furorę zrobiła pani Anita na szczudłach puszczająca bańki mydlane i pani psycholog, która w mgnieniu oka robiła dla dzieci na zamówienie piękne prezenty  z kolorowych balonów. Rada Rodziców tradycyjnie już zadbała o poczęstunek fundując lody i soki owocowe. Ponadto każda klasa miała swój własny poczęstunek, który był bardzo urozmaicony. Po wspólnej świątecznej biesiadzie odbyły się gry zespołowe.  Na koniec wręczono uczniom medale, w klasach I -III otrzymali je wszyscy uczniowie, natomiast w starszych oddziałach  uczniom, którzy zdobyli najwięcej punktów wręczono  złote, srebrne i  brązowe krążki. Podczas zawodów sportowych pani Ewelina Hilla  częstowała uczniów wyśmienitą lemoniadą.  Wszyscy uczniowie do domu wrócili  bardzo zadowoleni, wyjątkowo w tym dniu mogli się spotkać jeszcze raz. O godz.  18.00 w kościele parafialnym w Luboszycach odbyła się Msza Święta w intencji rocznicy nadania imienia naszej szkole oraz w  intencji dzieci, nauczycieli i pracowników. Mamy nadzieję, że każdy uczeń w tym dniu znalazł coś przyjemnego dla siebie.