Wyjazd do Opola

W marcu uczniowie klasy VI pojechali na wycieczkę do Opola. Wycieczkę zaczęliśmy wiosennym spacerem po Opolu . Spacer „Rzeźba w przestrzeni miejskiej Opola” miał na celu poznanie wybranych historycznych i współczesnych kompozycji rzeźbiarskich wpisanych w przestrzeń miasta jak również przybliżenie sylwetek zawodowych ich twórców. Trasa przebiegała  Wzgórze Uniwersyteckie – Plac Daszyńskiego – Plac Wolności i Rynek.

Po spacerze udaliśmy się na lodowisko Toropol.  gdzie z wielką radością doskonaliliśmy swe umiejętności na tafli lodowiska. Co do techniki tejże jazdy, to można by określić ją jako wybitnie „zindywidualizowaną” i niezwykle różnorodną. Niektórzy zamiast ślizgów solowych preferowali towarzystwo sympatycznych pingwinków lub przejażdżkę grupową. Doskonałej zabawy nic jednak nie mogło zakłócić, ani niekontrolowane akrobacje  sportowe, ani drobne upadki.
Wszyscy zadowoleni i cali powrócili do domów.

https://youtube.com/shorts/OOViqHA53Dk?feature=share

 

Nocka w Szkole

Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką, obowiązkami i pracą. Miło czasem oderwać się od podręczników szkolnych i spojrzeć na szkołę z innej perspektywy. Taką okazję mieli uczniowie klas 6, którzy wyposażeni w poduszki, materace i śpiwory w kwietniu spędzili pełną pozytywnej energii „Nockę w szkole”.

Wieczór i noc obfitowały w gry i zabawy. Uczniowie realizowali projekt (Nie)zwykła matematyka, który łączył zadania logiczne ( gry planszowe) sprawnościowe – wyznaczanie prędkości

Wieczór upłynął uczniom na ciekawych zabawach integracyjnych łączących aktywności fizyczną i umiejętność współpracy w zespole. a także rozegraliśmy w ciemnych korytarzach szkoły kilka wielce emocjonujących podchody, na sali gimnastycznej wysłuchaliśmy strasznych opowieści. Dla wszystkich zaserwowana została smakowita pizza. Po pysznej kolacji odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka, a po niej urządzony został wieczór filmowy.

Nie ma też co ukrywać, że ostatnią rzeczą na jaką mieli ochotę uczniowie w czasie nocowania było .. spanie. A jednak najwytrwalszych w końcu sen zmorzył i w bardzo późnych godzinach udało się wprowadzić ciszę nocną. Poranek przyszedł bardzo szybko. Uczniowie posprzątali salę,  – nieco jeszcze zaspani po nocnych atrakcjach, ale bardzo zadowoleni – powrócili do swoich domów.

https://youtube.com/shorts/BIvTIkl_scE?feature=share

 

Stadnina Koni na Warszawskiej Głubczyce – Dzień w siodle

 

DZIEŃ W SIODLE – edukacja poprzez zabawę  to wycieczka do Stajni na Warszawskiej w Głupczycach, w której uczestniczyli uczniowie klasy VI. Na uczestników czekały liczne atrakcje, łączące naukę, aktywność i zabawę. Czas tam spędzony , był wypełniony ciekawym programem edukacyjnym, który pozwolił uczniom zgłębić wiedzę na temat przyrody, ekologii, a także hodowli koni. Sielskie otoczenie sprzyja integracji grupy oraz poznawaniu uroków wiejskiego życia.

https://youtu.be/-w-E_31dwDk