Rok szkolny 2022/2023 był wyjątkowy, ponieważ nasza szkoła wielokrotnie odnosiła sukcesy na każdym szczeblu:  gminnym, powiatowym, diecezjalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Mamy laureatów, finalistów, mistrzów i wicemistrzów. Niektórzy uczniowie otrzymywali nagrody specjalne za zdobycie wyróżnień w konkursach. Również w sporcie nasi uczniowie wielokrotnie stawali na podium i zdobywali medale.

Oto końcowe wyniki uczniów w nauce, zachowaniu i frekwencja:

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w 36 konkursach i przeglądach, w których zdobyli 78 miejsc i tytułów:

– 13 laureatów,

–  5  finalistów,

–  1  nagroda specjalna

–  1  grand prix

– 11 miejsc pierwszych,

– 18  miejsc drugich,

–   9  miejsc trzecich

–  20  wyróżnień i innych miejsc.

Wszystkich uczniów biorących udział w konkursach było 263.

25 uczniów otrzymało stypendia za osiągnięcia w nauce i 5 uczniów za osiągnięcia sportowe.

68 uczniów otrzymało wyróżnienia i nagrodę książkową.  Ponadto wszyscy uczniowie klasy VIIIa i VIIIb otrzymali bony do Empiku. Zarówno nagrody książkowe jak i bony ufundowane były przez Radę Rodziców.

Średnia szkoły  w ty roku wynosi 4,82, zaś średnia frekwencja  88,83%.

W minionym roku w naszej szkole odbyło się 31 uroczystości i imprez  oraz 101 wycieczek klasowych i szkolnych, które w dużym stopniu uatrakcyjniły życie szkolne. Braliśmy udział również w imprezach środowiskowych.

Nasza szkoła realizowała 3 projekty ministerialne: Sportowe Talenty, Szkolny Klub Sportowy i Umiem pływać, 9  projektów  ogólnopolskich i 5 regionalnych. Ponadto realizowany był również  autorski projekt Pen Pal Project polegający na współpracy  ze szkołą w Grecji.

Zdobyliśmy Certyfikaty za realizację projektów : (Nie)zwykła matematyka, Lepsza Szkoła i  Mistrzyni Szymborska.

Uczniowie nasi wykazali dużą aktywność pracując w Wolontariacie i udzielając się w wielu akcjach na rzecz pomocy biednym i chorym.

Nasi uczniowie odbyli ciekawe podróże w ramach kółka turystyczno – geograficznego i przyrodniczego.

Miłośnicy teatru w każdą sobotę  mogli rozwijać swoje talenty w Gałganku , a kto lubi taniec uczestniczył w zajęciach zespołu Prima Dance.

Dwie uczennice otrzymały piękne pamiątkowe Tabla za ośmioletnią pracę w szkolnym Gałganku, 5 uczniom wręczono statuetki Podróżnika Pasjonata oraz 3 puchary Ucznia z Pasją

Nasza Szkoła wydała już 3 numery gazetki Boska Szkoła

Te wszystkie osiągnięcia były możliwe dzięki ogromnej  pracy, wytrwałości i zaangażowaniu zarówno uczniów, nauczycieli jak i rodziców Wszystkim dziękuję za wysiłek, współpracę i składam wielkie gratulacje.

Życzę udanych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły.

                                                                                                                                       Z poważaniem

                                                                                                          Bogusława Domino – Pawelec

                                                                                                                                      Dyrektor szkoły