Uczniem być – to ważna sprawa

i otwierać wiedzy drzwi.

Uczyć się, by świat poznawać…

Grażyna Orlińska

 

 

W tym roku mieliśmy trochę dłuższe wakacje, ponieważ dopiero 4 września 2023 r. rozpoczął się nowy rok szkolny.

W budynku szkoły w Luboszycach uczniowie klas I-III oraz ich rodzice zebrali się na placu przed szkołą o godz. 8.00 na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024. Pani Dyrektor – Bogusława Domino Pawelec wraz z zaproszonym gościem – panem Mariuszem Piestrakiem, Zastępcą Wójta Gminy Łubniany, powitała uczniów, ich rodziców, wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły. Pan Mariusz Piestrak, życzył uczniom wielu sukcesów i samych pogodnych dni, a nauczycielom dużo cierpliwości i wytrwałości, natomiast rodzicom uczniów radości z pociech.  Pani Dyrektor szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli swoją edukację w murach Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Bosko w Luboszycach. Wyjątkowym momentem tego spotkania było wręczenie najmłodszym uczniom naszej szkoły rogów obfitości od samego Zastępcy Wójta.

W tym roku szkolnym naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 34 uczniów tworzących dwa oddziały, a wychowawczyniami ich zostały – panie Barbara Hajducka i Anita Kołek,

O godzinie 9.30 w sali gimnastycznej w budynku szkoły w Biadaczu zebrali się uczniowie klas IV-VIII wraz z kadrą pedagogiczną i obsługą szkoły. Pani Dyrektor poinformowała wszystkich zebranych o bardzo dobrych wynikach egzaminu ósmoklasisty, które dotarły do szkoły w lipcu. Pani Bogusława Domino-Pawelec życzyła również uczniom, by nauka w nowym roku nie była jedynie obowiązkiem, lecz przede wszystkim wspaniałą i ciekawą przygodą oraz niezapomnianym przeżyciem. Pani Dyrektor wspomniała również o tym, aby uczniowie byli zawsze dla siebie mili i z wzajemnością darzyli się życzliwością.

Podczas uroczystości Pani Bogusława Domino-Pawelec przedstawiła nową panią Wicedyrektor – Katarzynę Regułę, która życzyła wszystkim i sobie dobrej oraz owocnej współpracy.

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Bosko w Luboszycach ten rok rozpoczęło 200 uczniów, którzy tworzą 13 oddziałów.

Wszystkim dzieciom życzymy, by w czasie całego roku szkolnego nie zgasł ich zapał do nauki, by mogły rozwijać swoje zainteresowania i odkrywać nowe talenty.