Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczcili ważne dla wszystkich święto: święto wiedzy, nauki, święto Nauczyciela i święto ucznia. Bez uczniów, ale przede wszystkim bez pracy i poświęcenia Nauczycieli nie byłoby szkoły, a więc i Święta Edukacji Narodowej.

Należy wspomnieć, że pierwsze w Polsce ministerstwo oświaty – w skrócie KEN, zostało utworzone po I rozbiorze Polski w 1773r. Wraz z zaistnieniem Komisji wprowadzono w Polsce organizację szkolnictwa: powstały szkoły główne, średnie oraz parafialne. Nauka we wszystkich tych szkołach odbywać się miała – po raz pierwszy całkowicie prawomocnie – w języku polskim. Dzień utworzenia Komisji Edukacji Narodowej obchodzimy co roku jako

„Dzień Nauczyciela”.

W tym roku uroczysty apel z tej okazji przygotowali uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą panią Anną Maziarz, przy wsparciu uczennic klasy VIII – Antoniny Lacek, która poprowadziła uroczystość, Magdaleny Labisz i Fatimy Bramowicz, które wzbogaciły apel pięknie wykonanymi piosenkami. Głos zabrała również pani Dyrektor, która podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę oraz złożyła wszystkim serdeczne życzenia.

Choć oczekiwania ucznia i nauczyciela bywają często rozbieżne, to jednak nie brakuje też chwil, gdy czują się oni w swoim towarzystwie bardzo dobrze i potrafią dostrzec w sobie bratnie dusze.

W krótkich zabawnych scenkach uczniowie pokazali, że w środowisku uczniów można dostrzec wiele charakterystycznych okazów, co pozwala na stworzenie swego rodzaju „atlasu uczniów”, który jest naprawdę bogato ilustrowany. Jak się okazuje, do najczęstszych typów należy: męczennik lekcyjny, żarłacz lekcyjny, kujon szlachetny, zaśmiecacz klasowy, przemądrzalec zwyczajny, zgredek samoprzylepny, wredniak pospolity, podpowiadacz przebrzydły czy gumożuj lekcyjny. Ilustrując poszczególne typy uczniowskie oraz deklamując dedykowane nauczycielom i pracownikom szkoły wiersze, uczniowie klasy VI zaprezentowali swoje zdolności aktorskie.

Na koniec apelu uczennice klasy VIII – Fatima i Magda zaśpiewały piosenkę pt. „To, co mam…”, do wykonania której zaprosiły nauczycieli i pracowników szkoły, zostali też oni obdarowani słodkimi upominkami i ręcznie wykonanymi przez uczniów kwiatami. Wszyscy spędzili ten czas w bardzo miłej i radosnej atmosferze, co tylko potwierdza fakt, że nauczyciele i uczniowie to naprawdę bratnie dusze!:)