W poniedziałek  23 października 2023 r. uczniowie klas I zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli rodzice pierwszoklasistów. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie pod kierunkiem swoich wychowawczyń: wychowawczyni klasy Ia – pani Anity Kołek i I b – pani Barbary Hajduckiej. Dzieci pokazały czego już się nauczyły i że są gotowe  na to by  zgodnie z tradycją zostać już prawdziwymi uczniami. Popisały się wierszem, piosenką pięknym tańcem.

Po występach dzieci, poproszono kilku reprezentantów rodziców, aby i oni pokazali, że są gotowi wspierać  swoich pierwszaków. Wykazali się oni umiejętnością pakowania tornistra na czas, zbierania kasztanów w nocy, czyli z zasłoniętymi oczami i pięknego kolorowania czyli odrobienia pracy domowej. Oczywiście swoje zadania rodzice wykonali bardzo dobrze i z dużym zaangażowaniem.

Następnie odbyło się ślubowanie – każdy pierwszoklasista z przejęciem powtarzał, że

ślubuje:

-sumiennie i systematycznie uczyć się,
-wzorowo zachowywać się,
-być dobrym, uczciwym i koleżeńskim,
-pomagać innym w potrzebie,
-okazywać szacunek starszym,
-dbać o dobre imię swej klasy i szkoły, którą reprezentuje.

Po ślubowaniu dzieci, do ślubowania przystąpili rodzice, którzy obiecali pomagać im w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności oraz wspierać ich w każdej trudnej sytuacji.

Po obu ślubowaniach Pani Dyrektor Bogusława Domino-Pawelec dokonała aktu pasowania na ucznia, dotykając dużym, pięknym piórem ramienia każdego pierwszoklasisty. Po czym, prawdziwym już uczniom klasy I, zostały wręczone dyplomy i upominki. Na zakończenie części oficjalnej pierwszaki jeszcze wspólnie zaśpiewały i zatańczyły makarenę.

Uroczystość zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem uczniów klas I, ich rodziców oraz nauczycieli. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci całej naszej szkolnej rodziny.

 

 wychowawczynie klas pierwszych