W klasie 1a i 1b odbyły się zajęcia z panią psycholog, podczas których dzieci rozwijały umiejętność rozpoznawania i nazywania
emocji. Uczniowie wysłuchali czytanej przez panią psycholog książki pt. „Kolorowy potwór”, poznali pomocnika od nauki o emocjach – Kolorowego potwora, który zmienia swoją barwę w zależności od doświadczanych przez siebie emocji oraz rozmawiali na temat swojego samopoczucia. Uczniowie obejrzeli także fragment filmu animowanego „W głowie się nie mieści” oraz rozwiązywali zagadki dotyczące emocji.

W klasie 3b odbyły się zajęcia z panią psycholog, podczas których uczniowie rozmawiali na temat współpracy (starali się określić czynniki ułatwiające/utrudniające współpracę z innymi). Uczniowie mieli okazję rozwijać swoje umiejętności kooperacyjne podczas pracy w grupach. W trakcie wykonywania jednego z zadań 3 – klasiści wykazali się sporą kreatywnością tworząc z taśmy malarskiej oryginalne pojazdy, którymi wyruszyli na wymarzoną wycieczkę. Okazało się, że praca w grupie nie zawsze jest łatwa i przyjemna, że pojawiają się też momenty trudne, na które nie wszyscy byli przygotowani. Uczniowie zrozumieli, że we współpracy podstawą jest komunikacja, rozmowa z innymi, wzajemne słuchanie się. Tym, co okazało się istotne było również zaangażowanie wszystkich członków grupy w wykonywane zadania, podział obowiązków, umiejętność planowania oraz radzenie sobie ze stresem.

Podczas zajęć z psychologiem uczniowie kl.8 doskonalili umiejętność współpracy m.in. grając w kalambury, układając wieże z kubków oraz tworząc jak najwyższe konstrukcje z makaronu spaghetti i chrupek kukurydzianych. Ćwiczenia wymagały od uczniów przede wszystkim umiejętności komunikacyjnych, umiejętności planowania, cierpliwości, precyzji podczas wykonywania zadań oraz radzenia sobie ze stresem (praca pod presją czasu).