Nasza szkoła aktywnie podejmuje inicjatywy promujące zdrowie psychiczne oraz uświadamia jego wpływ na życie człowieka. W budynku szkoły w Biadaczu odbyły się  zajęcia promujące zdrowie i szczęśliwe życie.

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Aby przypomnieć uczniom, jak ważne jest zdrowie psychiczne i w jaki sposób należy o nie dbać, na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka z najważniejszymi informacjami. Do końca miesiąca tematyka zdrowia psychicznego była podejmowana w klasach 4-8 na lekcjach wychowawczych, warsztatach z pedagogiem, rozmowach, spotkaniach integracyjnych  w świetlicy oraz gabinecie pedagoga i psychologa. Ważne informacje pojawiły się również na szkolnym Facebooku.

Uczniowie, aby poprawić swój nastrój i miło spędzić czas w oczekiwaniu na kolejne lekcje z wielką chęcią i radością grali w gry planszowe i terapeutyczne. Tworzyli plakaty tematyczne oraz rysunki. Zdobywali wiedzę na temat tego, gdzie można zwrócić się o pomoc w sytuacjach trudnych. Dla potrzebujących numery telefonów zaufania są na stałe dostępne na gazetce pedagoga i psychologa.

„Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł” Leonardo da Vinci.