W dniach 21-28 listopada w budynku szkoły w Biadaczu obchodziliśmy Tydzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji w dniu, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Życzliwości – 21 listopada spotkaliśmy się na apelu, na którym pani pedagog przedstawiła plan działań na najbliższe dni oraz ogłosiła konkurs na najbardziej życzliwą osobę w klasie. Na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki tematyczne, uśmiechnięte buźki na drzwiach, oknach, zrywki „Weź ze sobą dobre słowo i podaj dalej” oraz „niekaloryczne cukierki”, którymi można było się częstować do woli. Wielką atrakcją dla uczniów okazała się przerwa na herbatkę przygotowana przez panią Anię i Adę. Była to wspaniała okazja do integracji społeczności uczniowskiej. Dla każdego znalazła się słodka niespodzianka oraz kubeczek pysznej gorącej czekolady lub herbatki. Uczniowie i nauczyciele stworzyli „Łańcuch życzliwości”. Każdy mógł dołączyć do niego swoje oczko z miłym wpisem. Na zakończenie łańcuch został zmierzony. Jego długość wyniosła 12 metrów. Aktualnie będzie on zdobił naszą szkolną choinkę. Dzięki Poczcie Życzliwości, można było wysyłać swojej koleżance, koledze serdeczne życzenia lub pozdrowienia. Mieliśmy również Dzień Żółty, w którym uczniowie ubierali się na żółto i przynosili do szkoły różne rzeczy w tym kolorze. Nauczycielom i pracownikom zostały wręczone przez uczniów balony życzliwości. Dużym zainteresowaniem cieszyły się  Foto ramki,  w których można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia. Po tygodniu na apelu podsumowującym nasze działania zostały wręczone dyplomy dla zwycięzców w konkursie na najbardziej życzliwą osobę w klasie. Oto oni:

Klasa IV A- Borys

Klasa IV B- Ania P.

Klasa V A- Sandra

Klasa V B – Hania

Klasa VI -Marta

Klasa VII – Rozalia

Klasa VIII -Mateusz

Serdecznie gratulujemy 😊

Mamy nadzieję, że uśmiech na twarzach oraz życzliwe zachowania zostaną w naszej szkole jak najdłużej. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii.

„Najlepszym lekarstwem,

 którego nie sposób przedawkować

jest życzliwość dla drugiego człowieka”.