W ubiegłym tygodniu 14 i 15 grudnia klasy IIa, IIb, IVa, IVb, Va i Vb  uczestniczyły w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Leśną Akademię Bajkowego Lasu.

Uczniowie klas drugich poszerzali wiedzę na temat wpływu diety na środowisko, dlatego te warsztaty zatytułowane były „Planeta na talerzu”. Uczniowie zastanawiali się,  w jaki sposób nasze nawyki żywieniowe i wybór towarów podczas robienia zakupów oraz korzystanie ze środków transportu wpływają na globalne ocieplenie naszej planety. Dzieci miały okazję poeksperymentować i samodzielnie wykonać dla siebie zdrowe batoniki. Do tego wykorzystały płatki owsiane, bakalie i suszone owoce. Takie FIT batoniki są zdrowszą opcją gotowych słodyczy i przekąsek.

Natomiast uczniowie klas czwartych i piątych dowiedzieli się, jak ważne jest oszczędzanie wody, i w jaki sposób możemy to robić codziennie. Uczestnicy warsztatów przypomnieli sobie, jak dbać o środowisko i nie marnować jedzenia. A wszystko to odbywało się w atmosferze leśnych zapachów i dobrej zabawy.