Od pierwszych dni grudnia w naszej szkole wszyscy poczuliśmy magię zbliżających się świąt, o co zadbali nauczyciele, uczniowie  i obsługa. W salach lekcyjnych  i na  korytarzach pojawiały się pomysłowe dekoracje. Wraz ze śniegiem zawitał do nas Mikołaj z Elfem. Atmosferę zbliżających się świąt potęgował zapach pierników, które  można było nabyć  podczas pierwszego Kiermaszu Świątecznego.

Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najładniej udekorowane drzwi  sal lekcyjnych. Na zajęciach kółka  grafomotorycznego uczniowie wykonali figury aniołków oraz świąteczne stroiki. Uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych w Muzeum Śląska Opolskiego.

Nasi uczniowie przygotowali świąteczne paczki dla dzieci z hospicjum domowego w Opolu oraz brali udział w akcji  Szlachetna Paczka dla rodziny z naszej gminy.

Dla młodszych klas zorganizowany był  konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim.

Nasi młodzi wolontariusze pracowali na rzecz Fundacji Zupa w Opolu przygotowując potrawy dla podopiecznych.

Koło ekologiczne wspomogło schronisko dla zwierząt w Paryżu koło Domaradza zbierając najpotrzebniejsze rzeczy dla małych czworonożnych przyjaciół.

Zwieńczeniem świątecznych przygotowań były wigilie klasowe, szkolne przedstawienie jasełkowe oraz koncert  kolęd.  Dzieci grały również kolędy na dzwonkach, ukulele i na skrzypcach.

Dyrektor szkoły dziękuje serdecznie wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom i rodzicom za duże zaangażowanie we współtworzeniu świątecznej atmosfery.