W dniu 06.03.2024 r. reprezentacja naszej szkoły w koszykówce dziewcząt udała się do Zagwiździa by tam, w półfinale wojewódzkim walczyć o awans do czwórki najlepszych szkół w województwie. Tak naprawdę dziewczęta rozpoczęły przygotowania dopiero we wrześniu tego roku szkolnego i to był ich pierwszy sprawdzian nabytych umiejętności technicznych oraz realizacji taktycznych w rywalizacji międzyszkolnej. Do tego etapu tj. Półfinału Wojewódzkiego zakwalifikowały się następujące drużyny:

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Domaszowicach

Publiczna Szkoła Podstawowa w Zagwiździu

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jełowej

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Bosko w Luboszycach

W drodze losowania została ustalona kolejność rozgrywanych meczów i w pierwszym spotkaniu naprzeciwko nas stanęły dziewczęta z Jełowej. Wiedząc, że jest to szkoła z tytułami koszykarskimi na różnych szczeblach rywalizacji. Rozpoczęliśmy ten mecz skoncentrowani i bardzo ostrożnie by nie pozwolić przeciwnikowi wejść na pełne obroty. W pierwszej kwarcie, gdy oba zespoły miały jeszcze duży zapas sił, walka była wyrównana z niewielka naszą przewagą. Jednak w kolejnych odsłonach meczu z minuty na minutę budowaliśmy naszą zdobycz punktową i wyszliśmy na wyraźne prowadzenie. Wtedy już było wiadomo, że tego meczu nie przegramy i ostatecznie tablica wyników zatrzymała się na korzystnym dla nas rezultacie 26:4 . Po chwili odpoczynku nasze dziewczęta ponownie wybiegły na parkiet by tym razem zmierzyć się z SP w Domaszowicach. W tym miejscu trzeba powiedzieć, że zespół z Domaszowic prezentował się dużo lepiej od nas, gdyż był zbudowany głównie z zawodniczek nominalnego rocznika tj. VI klasy. Natomiast nasz zespół, to dziewczęta rozpoczynające przygodę z koszykówką i składają się na niego zawodniczki klas III, V i VI. Wyposażeni w wiedzę, że w koszykówce nie wzrost jest najważniejszy a umiejętności indywidualne zawodniczek i gra zespołowa, przystąpiliśmy do zmagań o kolejne zwycięstwo. Niedługo trzeba było czekać na radość z pierwszych punktów zdobytych przez nasz zespół. Na przerwę w meczu schodziliśmy z parkietu z takim zapasem punktów, że nasze młode zawodniczki mogły spędzić na boisku więcej minut i nabierać doświadczenia, ogrywać się w starciu ze starszymi przeciwniczkami. Kończymy ten mecz wynikiem 26:21. Po dwóch zwycięstwach przyszło nam stoczyć finałowy bój o upragniony awans do Finału Wojewódzkiego z gospodarzem turnieju (PSP w Zagwiździu). Ze względu na to, że żadna z drużyn jeszcze w nim nigdy nie wystąpiła, byłby to historyczny awans zarówno naszej reprezentacji jak i dziewcząt z Zagwiździa. Obserwując we wcześniejszych meczach rywalki wiedzieliśmy, że są szybkie, sprawne i ograne na swojej hali.  My natomiast trenujemy stosunkowo od niedawna na małej sali gimnastycznej z koszami dostosowanymi do koszykówki seniorskiej. Trzeba przyznać, że NIC nie przemawiało na naszą korzyść. Nic… poza ogromną chęcią zwycięstwa, sercem do walki i charakterem. Mecz toczył się w atmosferze ostrej ale sportowej rywalizacji. Kosze wpadały po równo dla jednej i drugiej drużyny. Nikt nie chciał odpuścić i oddać awansu bez walki. Jednak końcowy gwizdek korzystne rozstrzygnięcie przyniósł gospodarzom (18:13). Na tamten moment było nam bardzo przykro… ale teraz z perspektywy czasu wiemy, że drugie miejsce to bardzo dobry wynik… i wiemy, że na kolejnym turnieju będziemy silniejsi. GRATULACJE DLA DZIEWCZĄT !!!

Naszą szkołę reprezentowały:

  1. Wąsiak Hanna
  2. Waldyra Barbara
  3. Ordaszewska Laura
  4. Lacek Stefania
  5. Antoszak Nina
  6. Krawczyk Jagoda
  7. Ordaszewska Oliwia
  8. Czok Marta