Przed naszymi ósmoklasistami ważne i trudne decyzje dotyczące wyboru szkoły ponadpodstawowej. Nowa szkoła, nowy profil i otoczenie będą miały wpływ na ich przyszłość. A może warto już wybrać zawód?
15 marca odwiedziliśmy panią Justynę Płusę w jej salonie stylizacji rzęs Lash lab Academy. Pani Justyna wprowadziła uczniów w tajniki własnego biznesu. Uczniowie dowiedzieli się, że na każdym etapie życia warto przekwalifikować się, by spełnić swoje marzenia, ale przede wszystkim, co trzeba zrobić, by zostać stylistką rzęs. Każdy miał możliwość samodzielnego przytwierdzenia rzęs na gąbeczce oraz na główce treningowej.
22 marca gościliśmy w zakładzie stolarskim u pana Kasprzyka w Masowie. Tym razem uczniowie obserwowali poszczególne etapy powstawania mebli kuchennych. Cięcie, szlifowanie, laminowanie, zszywanie okleiny, zbijanie, przykręcanie nie są już im obce. Proces powstawania mebli to nie tylko piła, miarka i wióry, ale również wiele nowoczesnych urządzeń, które usprawniają pracę stolarza. W efekcie naszej wizyty powstała piękna szafka kuchenna.