„Sacrum w poezji” to nazwa konkursu recytatorskiego poezji religijnej, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. To wyjątkowe spotkanie z poezją odbyło się 11 kwietnia 2024r. Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Chróścicach.

Ciekawostką jest to, że prekursorką tego konkursu jest pani Justyna Kasprzyk-Ressel, nauczyciel języka polskiego w naszej szkole, która również w tym roku przygotowywała do niego swych uczniów. Konkurs jest kontynuowany od 2016 roku.

Uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych. Wszyscy nasi uczniowie zostali wyróżnieni:

– Antonina Lacek zdobyła I miejsce w kategorii klas 7-8.

– Sandra Roy zdobyła II miejsce w kategorii klas 4-6.

– Sebastian Madura otrzymał nagrodę specjalną dyrektora Muzeum Wsi Opolskiej.

Gratulujemy wspaniałych recytacji na bardzo wysokim poziomie i życzymy dalszych sukcesów!