Z radością informujemy, że nasi uczniowie zostali laureatami Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Żak 2024 „W drodze do świętości – młodzi święci i błogosławieni”.
W konkursie startowało ponad 1340 uczniów ze 147 szkół podstawowych Diecezji Opolskiej.
Uczestnicy podczas każdego z trzech etapów, rozwiązywali 40 zadań. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 182 uczniów z 59 szkół podstawowych. Natomiast do finału dostało się tylko 79 uczniów, z czego 7 uczniów naszej szkoły. Spośród tej siódemki aż pięciu naszych uczniów zdobyło tytuł Laureata.
W kategorii kl IV-VI laureatami zostali.
Julia Hilla z kl VI zdobyła 50 punktów na 51 możliwych do zdobycia.
Anita Kulik kl Vb – 47 pkt
Sandra Roy kl Va – 46 pkt
Jakub Weidel kl Vb- 44 pkt
Natomiast w kategorii klas VII-VIII Laureatką została Helena Wróbel z kl. VIII zdobywając 48 pkt na 51 możliwych do zdobycia.
Mamy też dwóch finalistów, są to: Małgorzata Stiller kl VI- 41 pkt i Mateusz Świerc kl VIII – 40 pkt.
Wszystkim laureatom i finalistom gratulujemy uzyskanych wyników.
Jak co roku zwieńczeniem konkursowych zmagań będzie uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone dyplomy i nagrody laureatom konkursów diecezjalnych. Gala odbędzie się w dniu 6 czerwca 2024 r. w Muzeum Diecezjalnym w Opolu przy ul. Kardynała Bolesława Kominka 1A.