W dniach 27-29 maja br. odbyła się wycieczka uczniów klas czwartych i piątych do Zakopanego, Krakowa i Wieliczki. W wycieczce udział wzięło 48 uczniów oraz 5 nauczycieli.

Był to wspaniały edukacyjny wyjazd, podczas którego poznaliśmy kulturę, historię i przyrodę szczególnych miejsc na mapie Polski.

Pierwszego dnia, po przyjeździe do Zakopanego, odwiedziliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wzięliśmy udział w wyjątkowym spacerze edukacyjnym. Obserwowaliśmy prezentację wyświetlaną na ogromnej makiecie Tatr oraz zobaczyliśmy bardzo realistyczne dioramy przedstawiające tatrzański ekosystem.

Drugi dzień dostarczył najwięcej wrażeń. Zaczęliśmy od przejazdu pod Wielką Krokiew, na którą wjechaliśmy kolejką linową. Widoki z najwyższej w Polsce skoczni są wspaniałe! Następnie odwiedziliśmy Teatr Witkacego, gdzie wysłuchaliśmy opowieści o specyfice teatru, który jest dość nietuzinkowy. Przypomnieliśmy sobie wiele pojęć związanych z teatrem, zobaczyliśmy piękne stroje oraz inne przedmioty związane z charakteryzacją aktorów. Następnym punktem programu był przejazd na Krupówki, skąd wyruszyliśmy kolejką na Gubałówkę, by stamtąd móc podziwiać panoramę Tatr. Ze szczytu zeszliśmy pieszo, zachwycając się wspaniałymi widokami oraz korzystając ze słonecznej pogody.

Ostatni dzień wycieczki był równie intensywny. Po przyjeździe do Krakowa udaliśmy się na Wzgórze Wawelskie, gdzie zwiedziliśmy dziedziniec oraz zobaczyliśmy smoka wawelskiego ziejącego ogniem. Następnie przeszliśmy do centrum miasta. Wysłuchaliśmy hejnału mariackiego oraz mogliśmy zakupić pamiątki w Sukiennicach. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie niesamowitych korytarzy, sal i grot w Kopalni Soli w Wieliczce.

To był wyjątkowy czas, który dostarczył wielu informacji i wrażeń. Ponadto spędziliśmy te chwile razem, dbając o pozytywne relacje i budowanie więzi, po prostu dobrze się bawiąc!!!