W czwartek, 6 czerwca 2024 roku w Muzeum Diecezjalnym w Opolu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursów religijnych.
Na galę przybyło około 80 uczniów województwa opolskiego i śląskiego – laureatów tegorocznych konkursów – wraz z nauczycielami, którzy ich do tych konkursów przygotowali. Z naszej szkoły w gali wzięło udział 6 Laureatów, uczniów klas V-VIII wraz z katechetką s. Consolatą Anną Ratuszny. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się: Mateusz Świec z kl. VIII – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Biblia i Przypowieści biblijne oraz Helena Wróbel z kl VIII, Julia Hilla z kl VI, Sandra Roy, Anita Kulik i Jakub Weidel z kl V – laureaci Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej Żak 2024 „W drodze do świętości młodzi święci i błogosławieni”. Obecni byli również rodzice nagrodzonych uczniów oraz zaproszeni goście, m.in.: ks. bp Rudolf Pierskała – przewodniczący Wydziału Katechetycznego, Opolski Wicekurator Oświaty – p. Marek Leśniak, Dyrektor Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu – p. Bronisława Ogonowski, Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego – p. Bartosz Medyk oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty Miasta Opola – p. Beata Kowal.
Dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Jerzy Kostorz wraz z zaproszonymi gośćmi reprezentującymi różne instytucje oświatowe naszego miasta i województwa wręczyli nagrody zwycięzcom poszczególnych konkursów, kierując do nich gratulacje i podziękowania.
Wśród laureatów mamy także młodszych uczniów z klasy III. Są to Antoni Stolarski i Amelia Sieńczewska, którzy zajęli ex aequo 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Biblia i Przypowieści biblijne oraz Katarzyna Kaniut, która zajęła 5 miejsce w tymże konkursie. Młodsi uczniowie swoje nagrody otrzymali w szkole podczas uroczystego apelu z okazji Święta Szkoły.
Dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy wszystkim naszym uczniom, którzy uczestniczyli w każdym z wymienionych konkursów. Życzymy sukcesów w ich kolejnych edycjach. Udziały w takich konkursach to nie tylko możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, ale też okazja do rozwijania swoich pasji, pogłębienia wiary, odkrywania swoich zainteresowań.