Dzień 1: Kraków – 27 maja 2024 r.

Dnia 27 maja 2024 roku uczniowie klas 6 i 7 wybrali się na trzydniową wycieczkę do Krakowa. Po przyjeździe do Krakowa zwiedziliśmy Wawel, gdzie przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o historii zamku i katedry, mieliśmy również okazję dotknąć historycznego Dzwonu Zygmunta oraz odwiedzić grobowce polskich władców i wieszczów. Następnie udaliśmy się na Rynek Główny, gdzie odbyliśmy spacer po krakowskim rynku i wysłuchaliśmy hejnału. Po smacznym posiłku w jednej z krakowskich restauracji, mogliśmy poznać recepturę i tajemnicę wypieku krakowskich obwarzanków w Muzeum Obwarzanka na Starym Mieście. Każdy miał niepowtarzalna okazję do zrobienia własnego obwarzanka. Zaopatrzeni w pachnące obwarzanki, wróciliśmy na miejsce naszego noclegu.

Dzień 2: Wieliczka – 28 maja 2024 r.

Kolejny dzień, 28 maja 2024 roku, spędziliśmy w Wieliczce. Wyjechaliśmy z hotelu o godzinie 9:00 rano. Zwiedziliśmy Kopalnię Soli „Wieliczka”, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. Przewodnik pokazał nam piękne komnaty, podziemne jeziora i rzeźby wykonane z soli. Po zwiedzaniu zjedliśmy obiad w restauracji na terenie kopalni, co stanowiło dodatkową atrakcję. Tego dnia była też możliwość zakupienia pamiątek. Po południu, chłonąc atmosferę Krakowa wróciliśmy spacerkiem do naszego hostelu, gdzie nie tylko mogliśmy odpocząć, ale i mieliśmy czas na integrację.

Dzień 3: Ojcowski Park Narodowy – 29 maja 2024 r.

Ostatni dzień wycieczki, 29 maja 2024 roku, spędziliśmy w Ojcowskim Parku Narodowym. Wyjechaliśmy z hotelu o godzinie 8:00 rano. Po przyjeździe do parku, przewodnik oprowadził nas po najciekawszych miejscach parku, takich jak Maczuga Herkulesa i Zamek w Pieskowej Skale. Mieliśmy też okazję zobaczyć Jaskinię Łokietka. Po długim spacerze w pięknych okolicznościach przyrody, zjedliśmy obiad na świeżym powietrzu, w bardzo urokliwym miejscu. Około godziny 15:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Do szkoły wróciliśmy o godzinie 18:00, zmęczeni, ale pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

Wycieczka była bardzo udana. Dopisała nam piękna pogoda, humor i zdrowie. Uczniowie wrócili nieco zmęczeni, ale zadowoleni.

Opiekunkami w czasie wycieczki były panie: Anna Maziarz, Małgorzata Kułaga i Marzena Kowalczyk.