17 czerwca 2024 r. uczniowie klas 3-8 wraz z katechetką s. Consolatą i opiekunami wzięli udział w wycieczce do Legendii – w Chorzowie.
W wycieczce brali udział laureaci i finaliści ogólnopolskich i diecezjalnych konkursów religijnych, uczniowie zaangażowani w projekt „Dzieci dzieciom misji” oraz uczniowie zaangażowani w działalność koła religijnego. Celem wycieczki było ukazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, integracja uczniów różnych klas, rozrywka na świeżym powietrzu, poznanie interesujących miejsc, propagowanie zdrowego stylu życia.
Legendia to lunapark położony w Parku Śląskim. Jeszcze kilka lat temu mówiono o tym miejscu Śląskie Wesołe Miasteczko, co jasno określało jego lokalizację na terenie Polski. Dziś znane jest jako Legendia.
Legendia jest najstarszym lunaparkiem w kraju gdyż może się poszczycić ponad 60-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozrywki.
W Legendii pod opieką nauczycieli uczniowie korzystali z licznych atrakcji min: zjeżdzalnie wodne, rollercostery, karuzele i wiele innych. I choć frazesem będzie stwierdzenie, że każdy znalazł w niej coś dla siebie, to z prawdą trudno się mijać. Na ogromnym, bo aż 26 hektarowym terenie znajduje się ponad 40 atrakcji, które dla łatwiejszego nawigowania podzielonych jest na 5 stref tematycznych – Magical Mountains, Valley of Dreams, Magical Forest, Adventures Valley i Magical Village.
Jak się okazało Wesołe Miasteczko, to doskonała rozrywka dla każdego, niezależnie od wieku – o czym świadczyły uśmiechnięte twarze wszystkich uczestników wycieczki. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni, szczęśliwie i bezpiecznie powróciliśmy do domu tuż przed godz. 19.00. Ten dzień wszyscy zapamiętamy jako pełen wrażeń, atrakcji i fantastycznej zabawy. I zapewniamy, że to legendarne wesołe miasteczko rzeczywiście zasługuje na miano atrakcji nr 1 na Śląsku. Z pewnością tam wrócimy…