zdjęcie grupowe

W naszej szkole działa zespół taneczny Prima Dance w ramach zajęć pozalekcyjnych. Grupa istnieje od 2013r. Przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych uczniów z klas III-VI, których łączy wspólna pasja do tańca.

Podczas tanecznych spotkań uczniowie poznają podstawowe kroki i figury różnych technik tanecznych, bawią się ruchem i rytmem przy ulubionych utworach muzycznych oraz pracują nad choreografiami w stylu show dance.

Grupa taneczna reprezentuje swoje umiejętności taneczne na uroczystościach szkolnych, na pokazach tanecznych podczas imprez środowiskowych oraz konkursach tanecznych. Zespół prowadzi instruktor Patrycja Karolonek.

Prima Dance ma wiele sukcesów tanecznych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim:

  • Pierwsze kroki na wielkiej scenie- zdobycie Wyróżnienia w Wojewódzkim Festiwalu Szkolnych Zespołów Tanecznych Opole- Fantan 2015 – choreografia ,,Rechotki”,
  • I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Szkolnych Zespołów Tanecznych Opole- Fantan 2016- choreografia ,,Sen”,
  • Wyróżnienie w Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Ozimku- Tańcowadła 2017- choreografia ,,Sen”,
  • I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Tańca ,, Czasem Zakręceni” Chrząsowice 2017r. duet Oliwia Cyris i Zofia Wróbel- reprezentantki zespołu Prima Dance, w choreografii ,, Aplauz”.

Dziewczyny wystąpiły gościnnie na ramówce programu O!polskie o poranku w TVP3 OPOLE prezentując swoją choreografię taneczną.

  • I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Szkolnych Zespołów Tanecznych Opole- Fantan 2018- w choreografii ,,W krainie czarów”.
  • II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym Pląsowadła w Dobrzeniu Wielkim w 2021r.- choreografia ,, Śnieżka i leśne skrzaty”
  • I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Zespołów Tanecznych FANTAN 2022r. w Opolu- choreografia ,,Taki kot”.