grupa ludzi

Dnia 1 września uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach rozpoczęli, tak jak tysiące uczniów w całej Polsce, nowy rok szkolny 2022/2023. Uroczystość odbyła się odrębnie dla uczniów klas 1-3 oraz 4-8.

W obu spotkaniach udział wziął wójt gminy Łubniany – Paweł Wąsiak. Podczas uroczystej inauguracji przywitał nowego dyrektora szkoły – Bogusławę Domino-Pawelec, której życzył wytrwałości w realizacji celów oraz sympatii współpracowników i uczniów. Kolejne życzenia skierował do uczniów i rodziców. Dziękował również Pani Ewie Kozik-Mikołaszek za zaangażowanie w dotychczasowe wypełnianie obowiązków dyrektora.

O godzinie 8.30 na sali gimnastycznej w Biadaczu zebrali się uczniowie klas 4-8 wraz
z rodzicami i nauczycielami. O godzinie 10.00 nowy rok szkolny przywitali w Luboszycach uczniowie klas 1-3. Dla 30 z nich była to szczególna chwila, ponieważ po raz pierwszy przekroczyli mury szkoły jako uczniowie najmłodszych klas. Wyjątkowość tego wydarzenia podkreśliły wręczane dzieciom tyty, czyli rogi obfitości.

Wszystkich zgromadzonych przywitała Pani dyrektor – Bogusława Domino-Pawelec. Zwracając się do uczniów, życzyła, by nauka była dla nich ciekawą przygodą. Aby pamiętali o dobrym starcie, by systematyczność, staranność i pracowitość skutkowała bardzo dobrymi ocenami. Rodzicom zaś życzyła optymizmu i cierpliwości oraz dobrej współpracy.

Następnie uczniowie udali się do klas wraz ze swoimi wychowawcami. Na twarzach gościły uśmiechy z powodu powakacyjnego spotkania. Niech ta radość towarzyszy wszystkim w całym roku szkolnym 2022/2023.