Julia Grzegorzak

Wywiad z Julią Grzegorzak, uczennicą klasy VIIIB, przeprowadziły Sara Kochanek i Wiktoria Dyla.

 

– Cześć.

– Cześć.

– Przeprowadzimy z tobą wywiad i zadamy Ci kilka pytań odnośnie twojej pasji.

– Dobrze, bardzo mi miło. Z chęcią odpowiem.

– Opowiedz nam kilka słów o tobie.

– Nazywam się Julia Grzegorzak i mam 13 lat. Kocham uprawiać sport i wiąże z nim swoją przyszłość.

– Co jest twoją największą pasją?

– Moją największą pasją jest tenis ziemny, ponieważ dzięki niemu mogę poczuć się zrelaksowana. Mam w nim swoje cele i marzenia, które chcę osiągnąć. Nie wyobrażam bez niego swojego życia.

– Ile lat trenujesz grę w tenisa ziemnego?

– Tenisa tronuje 6 lat, a od 3 lat gram w turniejach. Uwielbiam udoskonalać swoją grę i stawać się lepszą. Choć i tak bardzo dużo już osiągnęłam.

– Co Cię motywuje do grania w tenisa?

– Do gry w tenisa motywują mnie moje cele i osiągnięcia. Napęd do dalszych działań stanowią dla mnie sukcesy Igi Świątek.

– Jaki jest twój ulubiony ruch?

– Moim ulubionym ruchem jest serwis płaski i najlepiej go wykonuje. Czasami jego prędkość mnie zaskakuję.

– W jakim klubie grasz?

– Gram w klubie Grand Park w Dobrzeniu Wielkim. Trenuje tam już od dłuższego czasu i bardzo lubię ten klub. Trenuje bardzo często i uwielbiam to robić.

– Kto jest twoim autorytetem w tym sporcie i kogo naśladujesz?

– Moim największym autorytetem zdecydowanie jest Iga Świątek. Uwielbiam oglądać mecze z jej udziałem. Podziwiam jej grę i zdolności  w tenisie. Patrząc na jej grę widać, że kocha to robić i oddaje się sportu w 100%. Iga bardzo dużo już osiągnęła w tym roku, zdobyła wiele tytułów i nadal nie przestaje mnie zachwycać.

– Jakie są twoje osiągnięcia?

– Mam już bardzo dużo osiągnięć na koncie, lecz cały czas chcę stawać się lepsza. Moim największym osiągnięciem są mistrzostwa województwa opolskiego, w których w singlu  miałam 2 miejsce, a w deblu 1 miejsce. Rok temu w turnieju Opolski Wielki Szlem zdobyłam w całym cyklu 1 miejsce. Oprócz tego na jednym z turniejów w Zawadzie również osiągnęłam 1 miejsce. Mam nadzieję, że za niedługo będzie ich jeszcze więcej.

– Dziękujemy za wywiad, do zobaczenia.

– Również bardzo dziękuję.