Dnia 29 września 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Luboszycach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i stypendiów wójta gminy Łubniany – Pawła Wąsiaka.

Ten dzień był dla nas wyjątkowy, ponieważ w naszej szkole gościliśmy wielu uczestników tego wydarzenia. Byli to uczniowie i wychowankowie gminnych szkół i przedszkoli, ich rodzice, dyrektorzy placówek, wójt gminy – Paweł Wąsiak, pracownicy urzędu gminy oraz radni.

Wszystkich zebranych przywitała Pani Dyrektor – Bogusława Domino-Pawelec.

Uczniowie oraz nauczyciele przygotowali bogaty program artystyczny. Na początku wystąpił szkolny zespół teatralny „Gałganek” prowadzony przez panią Ewę Sitarz. Młodzi aktorzy zaprezentowali swój wspaniały spektakl, wprowadzając wszystkich w „śpiewny” nastrój.

Po nagrodzeniu wychowanków przedszkoli wszyscy zebrani na sali gimnastycznej goście mogli usłyszeć Etiudę d-moll Stefana Hellera w wykonaniu Łucji Wąsiak, uczennicy klasy siódmej. Następnie Magdalena Labisz zaśpiewała utwór „Jeszcze w zielone gramy”, do którego Emilia Lacek wykonała własną choreografię.

Kolejno na scenie wystąpił szkolny zespół taneczny Prima Dance, prowadzony przez panią Patrycję Karolonek, który zaprezentował niezwykłą choreografię „Zakamuflowany świat”.

Po wręczeniu wszystkich nagród i stypendiów uczniom gminnych szkół na scenie wystąpiła Antonina Lacek, zwyciężczyni wielu konkursów recytatorskich, prezentując wiersz Agnieszki Osieckiej „Niech żyje bal”.

 

Chcielibyśmy jeszcze raz pogratulować uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej
w Luboszycach, którzy otrzymali Nagrodę Wójta, a są to:

– Antonina Lacek, uczennica klasy ósmej

– Hanna Nowak, uczennica klasy piątej

– Małgorzata Stiller, uczennica klasy szóstej

– Maria Wróbel, uczennica klasy piątej

 

Natomiast stypendystami Wójta Gminy Łubniany zostali:

– Julia Grzegorzak, absolwentka szkoły

– Paulina Kaplita, absolwentka szkoły

– Łucja Wąsiak, uczennica klasy siódmej

– Helena Wróbel, uczennica klasy ósmej

– Armin Wład, uczeń klasy czwartej

 

Wszystkim zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów. Niech Wasze pasje przynoszą Wam radość
i spełnienie marzeń. To pragnienie zostało również zawarte w motcie naszego spotkania: „Podążaj za swoją pasją, a sukces będzie podążał za Tobą”.